Görüş Bildir
Haberler
Güneş Enerjisinden Dolum İstasyonu Mersin'de

Güneş Enerjisinden Dolum İstasyonu Mersin'de

Necati Öztürk
01.08.2014 - 13:54 Son Güncelleme: 01.08.2014 - 14:22

MERSİN'in merkez Mezitli Belediyesi, yenilenebilir enerji kaynaklarının etkin ve verimli kullanımı ile tanıtılması amacıyla güneş enerjisinden yararlanılarak çalışan cep telefonu şarj istasyonu projesini hayata geçirdi.

Belediye hizmet binası yanında kurulan ve güneş panelleri sayesinde enerji temin eden şarj istasyonları, aynı anda birden fazla telefonun ve USB bağlantılı elektrikli eşyaların şarj olmasını sağlayacak. İstasyonlar, güneşli zamanlarda üzerindeki bataryada depoladığı elektrik sayesinde gece ve güneşsiz günlerde de hizmete devam edebilecek.

Mersin'in yılın ortalama 300 gününün güneşli geçtiğini ve Güneş Festivali düzenlenen tek ilçenin Mezitli olduğunu belirten Mezitli Belediye Başkanı CHP'li Neşet Tarhan, 'Güneş enerjili şarj istasyonu sayesinde halkımız rahatlıkla telefonlarını şarj edebilecek. Hem halka bir hizmet sunmuş olduk hem de güneşten ne derecede yararlanılabildiğini gösterdik. Bu projeyi gerçekleştiren arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum. Güneş kenti olduğumuz için ileri süreçte Mezitli'de güneşten yararlanabileceğimiz birçok uygulamalar gerçekleştireceğiz' dedi.

kaynak: mersin haber

Kaynak: http://www.mersindehaber.com/mersin/g...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın