Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gözlerinizi Nemlendirecek Bir Azmin Öyküsü: Temizlik Yaptığı Hastaneye Doktor Olacak!

 > 
21bPAYLAŞIM

Habertürk'ten Mert Neşet Muslu'nun yaptığı haber hepimizin gözlerini yaşartacak cinsten...

Ufuk Kilimcigöldelioğlu, İzmir Suat Seren Göğüs Hastanesi’nde temizlik görevlisi olarak çalışıyor.

Bundan tam 27 yıl önce kazandığı Dokuz Eylül Üniversitesi Tıp Fakültesi’nden yaşadığı büyük güçlükler sebebiyle, 3. sınıfta ayrılmak zorunda kalıyor.

Kilimcigöldelioğlu için zor zamanlar öncelikle annesinin vefatı ile başlıyor.

Annesinin ölümünün ardından ise alkol bağımlısı babası tarafından terk ediliyor.

Ve tüm bunlara maddî imkânsızlıklar da ekleniyor...

Şimdi ise Kilimcigöldelioğlu, eski öğrencilere af çıkmasının ardından, hastane yöneticileri ve ailesinin de teşvikiyle döndüğü okulunu bitirmeye çalışıyor.

Sabah erken saatlerde gittiği fakültede derslere girdikten sonra, akşam hastaneye geçen, yerleri paspaslayan, hastalara yardımcı olan Kilimcigöldelioğlu’na çalışma arkadaşları “Doktor Bey” diye hitap ediyor.

"Okuldan çıktıktan sonra işe geldiğim için neredeyse 24 saatim dolu geçmiş oluyor. Ama her şeye rağmen okulumu bitireceğim."

“Okul ile işi aynı anda yürütmek kolay olmuyor. Beni en çok zorlayan ise devam zorunluluğunun olması” diyen Kilimcigöldelioğlu yine de hayalinden vazgeçmediğini vurguluyor, “Okuldan çıktıktan sonra işe geldiğim için neredeyse 24 saatim dolu geçmiş oluyor. Ama her şeye rağmen okulumu bitireceğim. 

Keşke her şey normal gitseydi de, okusaydım dediğim çok oldu. Şimdi 5’inci sınıfa geçtim. 2 yıllık sürem var. Buraya kadar gelmişken, hedefime ulaşmak istiyorum. Okulu bitirdikten sonra doktorluk yapmamda bir engel yok. Bir an önce doktor olarak göreve başlamak istiyorum”, diye belirtiyor.

Biz de azmiyle ve hayata tutunmasıyla hepimize örnek olan bu güzel insana teşekkürlerimizi iletiyoruz ve kendisini tebrik edip, doktor olarak mesleğini başarıyla icra etmesini diliyoruz! 👏👏👏

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
tyliebee

O beğenmeyen 25 kişi neyin kafasını yaşıyorsunuz Allah aşkına ?

isim-is-degil-ki-yolum-yol-ols

örnek

melis-kahraman

Tam da Kpss'ye hazırlandığım ve tam anlamıyla ' tükenmişliğiin ' dibine vurduğum bi anda ' sana n'oluyo lan ' tokadı yemiş bulunuyorum an itibariyle. Helal olsun.

klinikpsikolog

Helal olsun

togan-dongor

Helal olsun doktor kim tutar seni 😃

Görüş Bildir