Gözleriniz Işığınızı Yeteri Kadar Yansıtıyor mu? Genç ve Işıltılı Bakışlar Göz Altı Işık Dolgusu ile Mümkün

0PAYLAŞIM

Sosyal hayatımızda, ikili ilişkilerimizde en çok gözlerimiz ve göz çevremiz ile dikkat çeker ve iletişim kurarız. Özellikle pandeminin de etkisiyle hayatımızın bir parçası haline gelen maskeler ile, yüzümüzde gözlerimiz ve göz çevremiz hem kadınlar hem de erkekler için daha da ön planda olmaya başladı.

İnsanlarda yarattığımız ilk intibada gözlerimiz son derece önem kazandı. Göz altlarındaki çökme, torbalanma, koyuluk, kırışıklık gibi faktörler maalesef olumsuz bir etki yaratmakta ve yaşımızı olduğundan daha büyük göstermektedir.Eğer siz de çevrenizden ‘’yorgun musun?, hasta mısın?, ilaç mı kullanıyorsun?’’ gibi sorulara maruz kalıyorsanız sorun göz altınızda olabilir. Eğer bu mutsuz edici görüntüyü yoğun kapatıcılar ile geçiştirmeye çalışıyorsanız maalesef uzun vadede sorunu daha da ileri taşımanız olası. Çünkü kapatıcı vb yoğun makyaj ürünleri göz altınızdaki sorunların daha da büyümesine sebep olabilir.

Her ne kadar göz altındaki morluklar, çukurlar, torbalanmalarda genetik faktörler genelde ön planda olsa da 20’li yaşlardan sonra cildin kendini yenileme süreci de yavaşlamaya başlar.

Stres ve uyku düzenindeki değişimler de tetikleyici olmaktadır. Bu durum genellikle ilk etapta göz çevresinde hissedilir; ilk ince çizgiler belirmeye başlar. Cilt artık eskisi kadar sıkı ve pürüzsüz değildir. Aslında bu durum ciltte hyalüronik asit miktarının zamanla azalması ile başlayan bir süreçtir. 

Işık dolgusu aslında içeriği hyalüronik asit olan cilde ışığı yansıtma kapasitesini geri vermek için üretilmiş özel bir dolgudur. Göz çevresindeki cilt daha ince ve hassastır ve bu yüzden göz altında kullanılacak dolgunun kalitesi önem arz etmektedir.  Işık dolgusu sayesinde özellikle göz altındaki çökmeler, koyulaşmalar, yaşa bağlı deformasyonlar giderilir.

Genel olarak ışık dolgusu cildin nem ve elastikiyetini artırır, cildi canlandırarak parlaklaştırır ve elastikiyetini geri kazandırır.

Göz altı ışık dolgusu ortalama 15 dakika gibi kısa sürede acısız bir şekilde uygulanır ve tek seanstır. İşlem sonrasında göz altında hemen iyileşme gözlemlenir ve bu iyileşme 1 ay kadar devam eder. Uygulama sonrası kişi günlük yaşantısına anında dönebilir ve tedavinin etkisi 3 yıla kadar devam eder.

Yüz bölgesinde gerek yoğun kilo kaybına bağlı olarak, gerek ise yaşla bağlı hacim kayıplarında göz altı kadar yanaklar da olumsuz etkilenir. Yüz dengesini sağlarken ihtiyaçlar doğrultusunda göz altı çukurları tedavisi ile kombine olarak yanak dolgusu da uygulanabilir. Yanakların üst kısmına yapılan yanak dolgusu Ankara ile göz altı tedavisi de estetik anlamda desteklenmiş olur ve bir bütün olarak tatmin edici sonuçlar verir.

İdeal oranda ve yüz orantısına uygun yapılan yanak dolgusu ve yüzümüzün en hassas bölgelerinden olan göz altına uygulanan göz altı ışık dolgusu ile yüzünüzün güzelliğini ve gözlerinizin ışığını her daim korumanız hayal değil, gerçek olmaktadır.

Göz altı ışık dolgusu Ankara tedavisi kişiye özel hassas değerlendirmeler sonucu uygulanması gereken bir uygulamadır, bu konuda aklınıza takılan tüm soruları 0312 285 75 08'i arayarak klinik ekibimize danışabilir ve yanak dolgusu için de detaylı bilgi edinebilirsiniz.

Medikal Estetik Hekimi - Dr. Buket Yıldırım

https://www.drbuketyildirim.com/

Facebook: @drbuketyildirim

Instagram: @drbuketyildirim

YouTube: Buket Yıldırım

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir