Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Görev Başına Dedektif: Beyin Yakan Hacker Sorusunu Çözüp Suçluyu Bulabilecek misin?

23PAYLAŞIM

Dünyaca ünlü bir banka hacker tehlikesi ile karşı karşıya kalıyor, müşterilerin hesap bilgileri ele geçiriliyor. Olayı çözmek için dünyanın en ünlü dedektifi olan seni davanın başına getiriyorlar. Daha önce de hacker'lık girişimi olmuş, hapse girip çıkmış bir grup hacker'dan şüpheleniyorsun. Bu gruptan bazıları daha önce birlikte de çalışmış, bazıları ise diğerlerini tanımıyor bile. Hepsini bir araya topluyor ve daha sonra her birinden üçer yanıt alıyorsun, bu yanıtlardan iki tanesi doğru, bir tanesi yanlış. Hangisinin suçlu olduğunu bulabilir misin?

Şüphelilerin verdikleri yanıtlar şöyle:

Sence suçlu kim?

Cevabını verdiysen (Hile yapmak yok 😁) doğru yanıtı öğrenme zamanı dedektif, tıkla ve gör!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
mehmet-emin-acar4

shelley hırsız çünkü ; braddy ; shelleyi hayatımda birkez bile görmedim dedi ama eğer sorgu hepsiyle beraber yapılıyosa adını bilmesi muhtemel ama eğer herkes tek başına yapılıyosa adını kağıttan öğrenir veya onu çağırdıklarında onun söylediklerinde görür yani braddy shelleyin adını her ihtimalde bilebilir. ama shelley tarafından bakarsak ; eğer sorgu hepsiyle beraber yapılıyosa shelley braddy nın soyledıklerını duyacağı ıcın oyle bişey dıyebilir ama eğer teke tek sorgu yapılıyosa shelley yalan söylüyodur çünkü duymadığı bişeyi nasıl söyleyebilir. ( HIRSIZ KESİNLİKLE SHELLEY )

huso10line

vay mk salladım tuttu

kubra-yormaz

Hopkins: Yapmış olsaydı suçlu Ellington olurdu. Çeliştiği için Hopkins yapmadı. Braddy: Yapmış olsaydı suçlu hem kendisi hem de Ellington olamazdı. Braddy yapmadı. Ellington: Eğer kendisi yapsaydı, Shelley de yapmış olurdu. Ellington yapmadı. Shelley: Eğer Shelley yapmış olsaydı McLaughlin yapardı. Shelley yapmadı. Mclaughlin: Yapmadım derken yalan söylemiş olursa diğer cevaplar doğru olacak. Hiçbir cevabı çelişmediği için Mclaughlin suçlu. Shelley'den nefret etmesiyle alakası yok.

michael-wazowski

Nalet mc

kanemenzombi

soruyu okumadan balıklama atladığım için yanlış yaptım

Görüş Bildir