Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

GoPro Karma Drone'ları Geri Topluyor!

16PAYLAŞIM

Aksiyon kameraları üreticisi GoPro bir süre ünce satışa sunduğu Karma modelini ani bir kararla toplatma kararı aldı.

Dünyanın en ünlü aksiyon kameraları üreticisi GoPro ani bir karar aldı.

Aksiyon kameraları üreticisi olan GoPro aldığı ani bir kararla yeni satışa sunduğu GoPro Karma modelini toplatma kararı aldı.

Peki, GoPro neden böyle ani bir karar aldı? Biz merak ettik siz de edersiniz diye araştırdık.

GoPro, Karma modelini toplatma kararı almasının ana nedeni ürünün güç problemi yaşaması olarak açıklandı.

Geri toplamadan ek bir güç kaynağı ile durum düzeltilemez miydi?

GoPro'nun yaptığı açıklamalara bakacak olursak, Karma probleminde yaşanan güç problemi kronik bir problem. Güç sorunu ise şu şekilde gerçekleşiyor; uçuş sırasında dronelar bir anda güç kaybediyor. Şirket bu şikayetleri inceleyerek bu durumun kronik bir sorun olduğunu saptamış.

Zaten çok kısa bir süre önce satışa sunulmuştu. En fazla ne kadar satmış olabilir ki? Diye düşünüyorsanız...

GoPro Karma modeli 23 Ekim tarihinde satışa sunulmuştu. Geri gönderilme çağrısı yapılana kadar da 2.500 adet satıldı. Bu rakam dronelar için bakıldığında hiçte azımsanacak bir rakam değildir.

Bu problem dolayısıyla henüz hiç kaza yaşanmadı.

GoPro Karma'nın bu kronik güç kaybetme problemi yüzünden henüz hiç kazaya sebep olduğu haberleri duymadık. Fakat ileride olmayacak diye bir şey yok. Zaten şirkette bunu düşünerek Karma'nın geri toplanma kararını almışlar.

GoPro Karma'mı nasıl geri iade ederim? Diye merak ediyorsanız...

GoPro Karma sahibiyseniz ürününüzü GoPro'ya direk göndererek iade edebilirsiniz. Ayrıca GoPro Karma'nızı satın aldığınız yere götürerek geri iade edebilir ve paranızı geri alabilirsiniz. Şimdilik ürününüzü geri iade etmenizin tek yolu bu. Firma bu şartlar dışındaki iadeleri kabul etmiyorlar.

Şirket geçen hafta bir açıklama yapmıştı.

GoPro yöneticileri geçtiğimiz hafta bir açıklama yaparak, kullanıcılara GoPro'da bir problem olduğunu söylemişti. Fakat yapılan bu açıklamada detaya inilmedi. Yani kullanıcılara GoPro'da güç kaybı yaşandığını ve geri iade edilmesi gerektiği söylenmedi.

GoPro CEO'su Nick Woodman da konuyla ilgili bir açıklamada bulundu.

GoPro şirketinin CEO'su Bick Woodman, Karma'da olan kronik sorun ile ilgili yaptığı basın açıklamasında Tüketici Ürün Güvenliği Kurumu ve Federal Havacılık Kurumu ile koordineli bir şekilde çalıştıklarını vurguladı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
balibey

SJCAM Alın bu çöpe o kadar para vermeyin

emrec

:) yahu saçmalama

gokhan96

Neden Onedioda çok az haber var? Eskiden daha fazla haber koyuyordunuz artık farklı haber sitelerine yöneliyorum. Sadece bu tip duymasakta olur diyeceğimiz haberler ve içerikler yayımlıyorsunuz, NEDEN???

gokhan96

Sol haber portalına gelin bütün gerçek habeRler ve daha fazlası türkiYeden ve dünyadan herşey SOL HABER PORTALINDA.

bwk

millet olayı abartıp kameraları g.tünemi sokuyomuş ?

Görüş Bildir