Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gmail’de Farklı Yıldızlar ile Postalarınızı Düzenleyin

 > 
13PAYLAŞIM

‘Yıldızlama’ (veya işaretleme) e-posta kullanıcıları tarafından uzunca bir süredir önemli olan postaları ayırt etmek için kullanılıyor. Bu özellik Gmail’in 11 tane daha yıldız alternatifi sunması ile başka bir hal almıştı. Bu yıldızları siz de e-postalarınızı organize etmek için kullanabilirsiniz.

Ayarlar sayfasında ‘Genel’ sekmesinde bulacağınız yıldızları ‘kullanılan’ ve ‘kullanılmayan’ olarak iki grup altında bulabilirsiniz. Kullanılmayan yıldızları tutup kullanılanların arasına sürüklediğinizde artık e-postalarınızı bu yıldızlar ile işaretleyebilir hale geleceksiniz. Yıldızları kullanmak için bir e-postanın yıldızlama butonuna birden fazla basmanız yeterli. Üstelik hangi sırada geldiklerini de belirleyebiliyorsunuz.

Normalde Gmail’inizin kenarındaki ‘yıldızlı’ sekmesinden tüm yıldızlı e-postalara ulaşmanız mümkün. Ancak tek bir yıldıza sahip postaları önünüzde dökmek için Gmail’deki arama kutunuzda şu etiketleri arayabilirsiniz:

yellow-star
green-star
purple-star
orange-star
red-star
blue-star
red-bang
yellow-bang
green-check
blue-info
orange-guillemet
purple-question

Örnek olarak mor soru işareti şeklindeki yıldıza sahip e-postaları dökmek için arama kutusuna has:purple-question sorgusunu yazmanı yeterli.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir