Görüş Bildir
Haberler
GİO Ödülleri’ne Kısa Film Kategorisi Eklendi

GİO Ödülleri’ne Kısa Film Kategorisi Eklendi

Volkan Demir
05.01.2014 - 00:15 Son Güncelleme: 05.01.2014 - 00:56

GİO Ödülleri’ne Kısa Film Kategorisi Eklendi

Fantazya ve Bilimkurgu Sanatları Derneği (FABİSAD) tarafından bilimkurgu, korku ve fantazya türlerinde üreten yazar, sinemacı ve çizerlere verilen GİO Ödülleri, 2014′te ikinci kez sahiplerini bulacak. Çalışmalarıyla söz konusu alanlarda birçok insana ilham veren Giovanni Scognamillo onuruna verilen ödüllere bu yıl ‘Kısa Film’ kategorisi de eklendi.

GİO Ödülleri 2014’te ‘Öykü Kitabı’, ‘Yayımlanmamış Öykü’, ‘Yayımlanmamış İllüstrasyon’ ve ‘Kısa Film’ dallarında verilecek. Her dört ödülde de ana kriter, sunulan yapıtların fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde olması.

GİO Öykü Kitabı Ödülü 2012 – 2013 senelerinde yayımlanmış öykü kitapları arasında yapılacak değerlendirmeyle verilecek. Özel bir başvuru gerektirmeyecek. Ancak dileyen yazar veya yazarın izni ile, yayıncılar öykü kitaplarını ödül komitesine iletebilecektir. FABİSAD üyesi sanatçıların oylarıyla belirlenecek aday öykü kitapları, alanında yetkin ve bağımsız bir jüri tarafından değerlendirilecek.

‘Yayımlanmamış Öykü’, ‘Yayımlanmamış İllüstrasyon’ ve ‘Kısa Film’ dallarında ödüller,www.fabisad.com adresinde belirtilen şartlar dahilinde gönderilen eserlerin, alanında yetkin bir jüri tarafından değerlendirilmesi ile verilecek.

2014 FABİSAD GİO Ödülleri Jürileri

Öykü Kitabı Ödülü: Asuman Kafaoğlu Büke, Buket Aşçı, Bülent Somay, Murat Gülsoy, Sevin Okyay

Kısa Film Yarışması: Doğu Yücel, Durul Taylan, Kutlukhan Kutlu, Sevin Okyay, Yağmur Taylan

Öykü Yarışması: Aslı Tohumcu, Erbuğ Kaya, Gülşah Elikbank, Hakan Bıçakcı, Hamit Çağlar Özdağ

İllüstrasyon Yarışması: Ertaç Altınöz, Kerem Beyit, Mahmud Asrar, Murat Mıhçıoğlu, Yıldıray Çınar

FABİSAD Hakkında:

2011 yılında kurulan FABİSAD, Türkiye’de fantastik, bilimkurgu ve korku türlerinde eser veren sanatçıların bir araya geldiği, türün ülkemizdeki gelişimini, sanatçıların korunmasını ve bilinirliklerinin yükselmesini, daha nitelikli eserlerin ortaya çıkmasını ve hayal gücünün öneminin anlatılmasını amaçlayan bir dernektir. FABİSAD Logosu’nun ilham kaynağı, Simurg Anka ve Kaf Dağı efsanesidir. Bu efsane aynı zamanda FABİSAD’ın kuruluş felsefesini de özetlemektedir.

Kaynak: http://www.altyazi.net/guncel/gio-odu...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?
Yorum Yazın