Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Gerçekten Yaşanmış Olduğuna İnanmakta Güçlük Çekeceğiniz Göz Pörtletici 15 Olay

-

Hepsi yaşandı.

Hepsi gerçek. 

1. ABD'li giyim firması Macy’s sahibi, Titanic’te hayatını kaybedenlerden biriymiş.

Birinci sınıf bilete sahip olduğu için öncelik olarak sunulan filikaya binmeyi reddetmiş. O binmeyi reddedince karısı da “Birlikte yaşadık, birlikte ölürüz” diyerek filikaya binmek istememiş. En son güvertede kol kola görülmüşler.

2. Şeytan filmini (The Exorcist) hatırlarsınız.

İşte filmde şeytanı seslendiren aktris Mercedes McCambridge, şeytanın sesini elde edebilmek için çiğ yumurta yutmuş, arka arkaya sigaralar içmiş ve bol bol viski içmiş. Kayıtlar boyunca etkiyi artırmak için bir sandalyeye bağlanmış. Filmin sonunda isminin gözükmesini de istememiş.

3. Obsesif kompülsif bozukluğa ve mikrop fobisine sahip bir adam kafasına dayadığı silahın tetiğini çekip intihar etmiş.

Ölmediği gibi, olaydan sonra bu rahatsızlıklarından tamamen kurtulmuş.

4. Birini parmakla göstermenin ayıp görülmesinin kökeni, o kişiye büyü yapıldığının düşünülmesine dayanıyor.

5. Mark Twain hayatı boyunca sürekli seyahat etti. Hatta şu sözü söyleyerek muhtemelen pek çok gezgine ilham oldu:

"Seyahat önyargının, yobazlığın, dar görüşlülüğün celladıdır, ve pek çok insanın bu konularda ona şiddetle ihtiyacı vardır. Geniş, dirayetli ve bereketli dünya fikirleri dünyanın küçük bir noktasında filizlenerek kazanılamaz.”

6. 14. yüzyılda Avrupa nüfusunun üçte birini ortadan kaldıran Kara Veba, aslında yükselen popülasyonun yol açtığı tüm sorunları çözmüştü.

Sonrasında maaşlar arttı, kiralar düştü, daha eşit şartlar oluştu ve ortalama ömür uzadı.

7. Tutankhamun’un saf altından yapılma maskesinin sakalı, 2014’te bir temizlik esnasında yerinden kopunca, temizlikçiler sakalı uhuyla yerine yapıştırmış.

Bu hareket heykele kalıcı zarar verdiği için olayın sorumluları 2016 yılında tutuklanmış.

8. Kraliçe 2. Elizabeth ile ABD’nin ilk başkanı George Washington’ın kan bağı var. Son ortak ataları ise 1681 yılında ölmüş.

9. 1923 yılında Frank Hayes, bir at yarışını kazanan ilk ve tek ölü jokey olmuş.

Finişin yakınlarında kalp krizi geçirmiş fakat bir şekilde atının üzerinde sabit kalabilmiş.

10. 16. yüzyılda bir İngiliz polisi kendisine sopasıyla saldıran bir adamı hapse atmış.

Sonradan, hapse attığı bu adamın Kral 8. Henry olduğunu öğrenmiş. Kralı serbest bıraktıktan sonra asılacağını düşünse de, kral tarafından ‘işine olan bağlılığı’ sebebiyle ödüllendirilmiş.

11. Ünlü şef Gordon Ramsay, yasadışı köpekbalığı yüzgeci ticaretiyle ilgili bir belgeselin çekimleri esnasında silah zoruyla rehin alınmış ve üzerine benzin dökülerek yakılmak istenmiş.

i.forbesimg.com

Saldırganların elinden kurtulmayı başaran Ramsay, ekibinin hareket halindeki arabasının camından içeriye atlayarak kurtulmuş.

12. 1977 yılında New Jersey’li bir ürolog Napoleon Bonaparte’ın penisini 3000 dolar karşılığında satın almış ve onu 30 yıl boyunca yatağının altında saklamış.

Ölünce, penis kızına miras kalmış.

13. Ananas toplayıcı işçiler, meyvenin salgıladığı enzimlerden dolayı bir süre sonra parmak izlerini kaybediyormuş.

14. Stres çarkı olarak bilinen fidget spinner’ların mucidi, ürünün patentini 400 dolarlık patent yenileme ücretini bulamadığı için kaybetmiş.

15. Hindistan’ın Mars görevinin maliyeti, Gravity filminin toplam maliyetinden düşük.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
selene-serrena

stres çarkını görmem bile sinir stres olmama yetiyor anlamadım bende mi bir sıkıntı var ki

hazal.beduk

6 - Sonra da Dan Brown Cehennem'i yazdı.

onedemiyoki

#6 öyle bir yazmışsınız ki insan bir daha olsun istiyor , gerçi bizde ki bu şansla ilk biz gideriz

hastalik-hastasi

#10 ballı adammış polis

gokhan96

Diyanet işleri için ayrılan bütçe, nasa'nın bütçesinden, hindistanın mars görevinden ve birçok ülkenin Gayri safi yurt içi hasılasından daha fazla.

senkimsinya

yaw pezevenk elinde internetin var azcık araştırda yorum yap yaz bakalım googleye kime kaç bütçe ayrılmış bi yerinden sallama

gokhan96

Biliyoruzdaa yazıyoruz. Sen merak eetme.

senkimsinya

lan diyanete ayrılan bütçe 6.5 milyar lira dolara vur 2 milyar dolar felan nasanın 19 milyar DOLAR bide hangi ülkenin 2 milyar dolardan az gayri safi yurt içi hazılası var lan gavad siktir git şurdan

kolombiya-sahi

doğru diyorsun altı üstü 6.5 milyar lira. Hangi ülkenin yurt içi hasılası edermiş. Millet bilmeden sallıyor üsdat. bu arada 6.5 milyar lira kaç adet 3. köprü bedeli olduğunu da araştırmak gerek. Yap işlet devret = bide üstüne zarar et. Toplam bedel baya artıyor be başkan.

senkimsinya

birader ben burda diyaneti felan savundugum yok böle alagavatlar bi yerlerinden sallayıp mal mal prim kasıolar ben bunu sölüom yoksa diyanet hep kaldırırsın desteklerim boş bi bakanlık başkanının altında 1 milyonluk makam aracı var düz din ticareti

kolombiya-sahi

senin de hiç ayar kolun yok be kardeş.

Görüş Bildir