Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fotoğrafçı Bir Baba ve Down Sendromlu Kızının Giriştiği Tatlı Rekabetten 14 Duygu Dolu Kare

 > 
45bPAYLAŞIM

İnsan böyle hikayelerle karşılaştığı zaman, ne diyeceğini bilemiyor. Çünkü ne kadar çabalarsanız çabalayın, kimi duyguları cümlelere dökmek mümkün olmuyor.  Zaten yazmayı başarsanız bile doğal durmuyorlar. O yüzden, siz hikayeyi okumaya geçmeden önce, biz kısaca, "Birlikte ne güzelsiniz siz öyle" diyelim, yeter...

Kaynak: http://www.boredpanda.com/a-father-who-i...

1. Sebastian Luczywo, başarılı çalışmaları ile isim yapmış profesyonel bir fotoğraf sanatçısı. Kızı Kaja ise henüz okul çağında.

2. İkilinin arasında, "En iyi fotoğrafları kim çeker" tadında tatlı bir rekabetin gelişmesine, Kaja'nın çıktığı bir okul gezisi vesile oluyor.

3. Geziye çıkarken kızına bir fotoğraf makinesi veren Sebastian Luczywo (Seb); dönüşte karşısında onlarca fotoğraf görmeyi beklerken, kızının yalnızca 5 kez deklanşöre bastığını fark ediyor.

4. Fakat, Seb'in bu 5 fotoğrafın her birinin, son derece yaratıcı ve ilham verici olduğunu anlaması, çok uzun sürmüyor.

5. Böylelikle Seb, kızının fotoğrafçılık konusunda doğal bir yeteneğe sahip olduğuna ikna oluyor.

6. Sonrasında ise kızını da yanına alarak, birlikte fotoğraf çekebilecekleri yeni mekanlar keşfetmek adına, yollara düşüyorlar.

7. İnsanlar, hayvanlar, kasabalar, ormanlar, dağlar, gün doğumları ve batımları da dahil olmak üzere, gezi boyunca karşılarına her ne çıkarsa, fotoğraflarını çekiyorlar.

8. Bu arada Seb, her ikisinin de kullandığı makineleri otomatik çekim moduna ayarlıyor.

9. Ve kızını etkilememek adına, her zaman ilk fotoğrafı onun çekmesini sağlıyor.

10. Aslında Seb'i bu tatlı rekabete -ya da proje diyelim- sürükleyen, salt kızının fotoğrafçılığa olan ilgisi ve yeteneği değil.

11. Çünkü kızıyla birlikte fotoğraf çekmeye başlamadan önce, 5 yıllık başarılı bir kariyerin ardından, yavaş yavaş tıkanmaya başladığını hissettiğini ifade ediyor.

12. İşte tam da bu noktada kızı Kaja yardımına yetişiyor.

13. Çünkü Kaja, 5 ay süren yolculukları sırasında, babasına yeni bir bakış açısı yakalaması konusunda yardımcı oluyor.

14. Nihayetinde ikisi de hayatlarından oldukça memnunlar. Kaja bu süreçte, hem babası ile birlikte bol bol zaman geçirmenin, hem de gezip fotoğraf çekebilmenin tadını çıkarıyor. Seb ise ne zamandır aradığı yeni bakış açısına kavuşuyor. Üstelik kızı da çok mutlu:) Bir baba daha ne ister, öyle değil mi?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
zeso

COK GÜZELLLL

Gizli Kullanıcı

Maşallah boynuz kulağı geçmiş. Bıcırık babasından daha güzel kareler buluyor. Allah ailesine uzun ömürler versin.

mete-gen

kaja :D

moonlit2510

Test yaptırmayın. Down sendromunu duyunca kürtaja koşmayın. Dünyayı masumiyetin güzelliğinden mahrum bırakmayın ne olur.

bugra-topcu

7. fotoğraf is perfecto.. :)

Görüş Bildir