Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Fikret Orman'dan Aziz Yıldırım'a Ağır Cevap

1PAYLAŞIM

Beşiktaş Kulübü Başkanı Fikret Orman, Fenerbahçe Başkanı Aziz Yıldırım'a cevap verdi.

Aziz Yıldırım'ın havuzun bozulmasına yönelik açıklamalarını değerlendiren Fikret Orman, "Biz kulübümüzü yönetirken diğer camiaları rencide etmemeye çalışan bir davranış içindeyiz. Bir kişiyi karşınıza alırken veya bir açıklama yaparken esasında o kişiyi değil bütün bir camiayı muhatap almaktasınız. Fakat üzücüdür ki; Fenerbahçe başkanı 'İşte havuzdan çıkarsak iki kulüp böyle olurmuş' ifadelerini kullanmış. Bunlar hiçbir ispatı hiçbir şeyi olmayan konular. Kimsenin Beşiktaş'ın şahsiyetini zedelemek için yapacağı açıklamalar haddi değildir en azından. İslamın şartı beştir, altıncısı da haddini bilmelidir. Biz diğer camialara saygı gösterirken, aynı saygıyı beklemekte hakkımızdır" yorumunu yaptı.

"KİMSEYE KAZANÇ GETİRMEZ"

Yayın havuzunun dağılamayacağını söyleyen Orman, "Bununla alakalı kanunlar vardır ve dağılması mümkün değildir. Bunlar gündem yaratmak için yapılan açıklamalardır. Üstelik şöyle bir durum vardır. Bir kulüp veya iki kulüp veya üç kulübün tek başına başarılı olması mümkün değildir. Bütün kulüpler için rekabetçi bir ortam oluşturmalı ki, Türk sporu ve takımları kalkınabilsin. Diyelim butün maçlarımızı kazandık, şampiyon olduk ve bu seneler boyu sürdü. Böyle bir rekabet ortamının kimseye getireceği bir kazanç yoktur. Anadolu takımları bütçelerinin büyük bir kısmını, yüzde seksen gibi bir kısmını yayın gelirleri karşılamaktadır. Havuzu bozmanın kimseye bir katkısı olmayacak. Yalnız havuz bozulursa ki; ben bunun imkansız olduğunu düşünüyorum. Bozulduğunu kabul edelim, bu olaydan en fazla kazançlı çıkacak kulüp Beşiktaş olacaktır.

EZELİ RAKİPLERİNE TAŞ!

Biz bugüne kadar devletin kurumlara vermiş olduğu özellikle Türk Telekom gibi bütün kulüplere vermiş olduğu destekten Beşiktaş hiçbir zaman istifade etmemiştir. O destek ortadan çekildikten sonra gördüğünüz gibi bütün camialar hiçbir sponsorluk ve reklam anlaşması yapamazken, Beşiktaş duruşu ve ortaklarıyla yapmış olduğu anlaşmalarla onları mutlu ederek, inanılmaz bir başarı göstermiştir. Bu yayında da olsa yayında da devam edecektir.

"BEŞİKTAŞ RAKİPLERİNDEN ÇOK KAZANIR"

Bugün bir yayın ihalesi iptal olsa, Beşiktaş bütün rakiplerinden daha fazla bir ücretle yayın ihalesi yapar ve kazanır. Bunları konuşmak bile abestir. Burası bir hukuk devletidir ve alınan kararlara göre de hareket edilmekterdir. Bizim zihniyetimiz de kimsenin üzerine basarak başarı elde etmek değildir. Anadolu kulüplerinin başarısı da bizim için önemlidir. Bizim havuzu bozma gibi bir düşüncemiz yoktur. Olsa da bizim için farketmez. Hodri meydan deriz ama Beşiktaş diğer kurumlara sapygılı bir kurumdur. Rakiplerimizin menfaatleri de bizim için önemlidir. Anadolu kulüplerinin gelir itibariyle kazanç sağlamalarını doğru buluyoruz" dedi.

Sporx

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir