Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Son 15 Yılda Oscar Ödülü Kazanmış En İyi 10 Kısa Animasyon

 > 
11bPAYLAŞIM

1. Father and Daughter (2000)

Bir baba genç kızına veda eder ve gider. Geniş Hollanda manzaraları mevsimden mevsime geçerken genç kız da kendi mevsimlerini yaşamaktadır. Genç kadın olur, evlenir, aile kurar, zamanla yaşlanır ama her zaman içinde babasına karşı derin bir özlem duyar.

2. For the Birds (2001)

Bir grup geveze ve kendini beğenmiş kuş biraz dinlenmek üzere telefon tellerine konar. Yanlarına gelen diğer bir kuşla, saf ve çirkin olduğu için alay ederler. Ancak onu dışlamak istediklerinde hata yaptıklarının farkına varmaları çok uzun sürmez.

3. Harvie Krumpet (2003)

Mary and Max'in yönetmeni Adam Elliot'un ilk dikkatleri çektiği kısa animasyonu. Yoksullaşmış Orta Avrupa'da doğan ve boynunda tuttuğu kitaba sürekli notlar ekleyen Harvie'nin üzücü ve garip hikayesi. Bir çocukluk trajedisinden sonra Avustralya'ya göçen ve önemsiz işlerde başarılı olan Harvie kendini birden huzurevinde bulur. Huzurevine kadar olan süreçte kötü şansına, mıknatıs haline gelen kafasındaki çelik tabak da eklenir. Animasyon Türkçe altyazılıdır ayarlar sekmesinden açmayı unutmayınız.

4. Peter & the Wolf (2006)

Peter, Rusya'da bir köyde, dedesiyle yaşayan bir çocuktur. Bir gün doğada gezinirken bir ördek, bir kuş ve bir kedi görür. Kedi, kuşu yakalama gayreti içindedir; ancak, neyse ki Peter kediyi korkutup kuşu kurtarmayı başarır; kuş ağaca tırmanmış, kediden kurtulmuştur. Bu arada, Peter'in dedesi, ormanda tek başına gezdiği için onu azarlar ve hemen eve dönmesini ister; ormanda bir kurdun ona saldırabileceği endişesini taşımaktadır.

5. The House of Small Cubes (2008)

Su baskınını önlemek için evine tuğlalar ekleyen bir büyükbabanın hatıralarınının hikayesini anlatıyor.

6. Logorama (2009)

Silahlı bir suçlu, tamamen kurumsal logolardan ve yine kurumsal logolarda kullanılan karakterlerden oluşan bir Los Angales'da terör estirmek üzere... Polisin ise yapması gereken tek bir şey var. Bu adamı yakalamak.

7. The Fantastic Flying Books of Mr. Morris Lessmore (2011)

8. Paperman (2012)

20. yüzyılın ortalarında New York'un soluk, monoton, kasvetli ortamında geçen, genç ve yalnız bir ofis çalışanının hikâyesi. Evinden iş yerine doğru giderken şans eseri karşılaştığı genç bayanla ikinci kez yüz yüze gelme fırsatını yakaladığında, kahramanımız ilginç bir yöntem geliştirir. Ancak bunun sonucunda da hiç ummadığı bir durumla karşı karşıya kalır.

9. Mr.Hublot (2014)

10. Feast (2015)

Patrick Osborne ve Walt Disney Animasyon Stüdyoları'nın ilk kısa filmi olan Ziyafet (Feast), bir adamın aşk hayatının, en yakın dostu ve köpeği Winston'ın bakış açısından, paylaştıkları yemeklerde lokma lokma anlatılan hikâyesi.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
husnihe

nerde lan SPIRITED AWAY!? O da gayet hayvan gibi animasyon kategorisinde oscar aldı lan! 2001'in en baba animasyonudur o!!

Gizli Kullanıcı

kardeşim senin dediğin film, kısa animasyondan bahsediyor

husnihe

dogru lan.. hay benim aklıma sıcayım:D

furkan-merakli

Zamanım olduğunda izleyeceğim, hepsi birbirinden güzel filmler.

edgar

Harvie Krumpet ağlatdı lan

_orca_

#10 tatlışlık patlaması yaşamak isterseniz bi bakın.

iceberkozturk

30 dakika suren kisa film mi olur arkadas

ardgn

normal filmlerin ortalama 90 dk sürdüğünü düşünürsek olur bence :D

Görüş Bildir