Eski Baş İmam Mehmet Boynukalın'ın Ezandan Rahatsız Olanlarla İlgili Yaptığı Gereksiz Paylaşım Tepki Çekti

1PAYLAŞIM

Herkes herkese yer gösteriyor. Bu gidişle ülkede insan kalmayacak!

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın 'yeni anayasa' çıkışı sonrası yaşanan tartışmalara camiye çevrilen Ayasofya'ya "baş imam" olarak atanan Prof. Dr. Mehmet Boynukalın'ın Twitter hesabından, “1921 ve 24 anayasalarında devletin dini İslam’dı ve laiklik yoktu. Cumhuriyet fabrika ayarlarına dönsün” ifadeleriyle dahil olması epey bi' konuşulmuştu.

Bir süre sonra da Twitter hesabından istifa ettiğini duyurmuş, Marmara Üniversitesi İlahiyat Fakültesi'nde akademik kariyerine devam edeceğini yazmıştı.

Şimdi de Twitter’daki “ezan” etiketiyle ilgili “Bu ezanlar ki şehadetleri dinin temeli. Ebedi yurdumun üstünde benim inlemeli” dizelerine yer vererek, “Ezandan rahatsız olan haydi Yunanistan'a, Ermenistan'a” paylaşımı yaptı.

Boynukalın'ın bu paylaşımı eleştiri yağmuruna tutuldu.

Sizin bu konudaki görüşünüz ne yönde?

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
filter

Sen de Cumhuriyetin kendisinden rahatsız oluyorsun YALLAH ARABİSTANA çomar

alipoyraz

Sana yine M.Akif Ersoyun sözüyle cevap vereyim yobaz herif "Mısır'da 11 yıl kaldım. Fakat 11 saat daha kalsaydım artık çıldırırdım. Sana hâlisane bir fikrimi söyleyeyim mi: İnsanlık da Türkiye'de, Müslümanlık da Türkiye'de, hürriyetçilik de Türkiye'de. Eğer varsa, Allah benim ömrümden alıp Mustafa Kemâl'e versin!"

dominoiplik

Bu zamanda böyle konuşmak prim yapıyor, ondan yani. Söylediklerini kendi anlamiyor ki biz irdeleyelim. Sayesinde profesörlük, sayesinde üst mertebe bir çok makam... özet olarak çok sıradanlaştı.

emrah-taner

İNCELEYİN

emrah-taner

Bunun PKK SEVER APO SEVER BYLOCKCU AKPLİ KUZENI İNGİLTEREYE KAÇMAMIŞMIYDI???!!!!

Görüş Bildir