Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ekranlarda Unutulmayacak Efsane Bir İkiliye Hazır Olun! İşte Çarpışma'nın Bol Gizem Soslu 4. Bölümü

-

Bir trafik kazası ne kadar gizemli olabilir ki? Çarpışma'nın herkesi içine alan karmaşık ve gizemli kurgusu bu hafta yine hepimizi ekrana kilitledi. Senaryodan başka kitlendiğimiz bir diğer şey ise Kadir Adalı ve Veli Cevher ikilisi. İddia ediyoruz bu iki kişi Türk tv tarihine geçecek. Haydi içeriğe, hayydi hayydi! :)

Daha önceki bölümde neler olduğunu merak edenler için 3 dakikalık gösterim burada...

Kıyamet Kopmaya Başladı! Sonunda Rakiplerini Deviren Çarpışma'nın 3. Bölümünü Anlatıyoruz! - onedio.com
Kıyamet Kopmaya Başladı! Sonunda Rakiplerini Deviren Çarpışma'nın 3. Bölümünü Anlatıyoruz! - onedio.com

Geçen bölümün sonunda yıllar sonra Kadir ve Veli ilk kez yüz yüze gelmişti. Veli, Kadir’in kim sayesinde ayağa kalktığını merak ediyordu. Er ya da geç onu bulup ipini çekecekti. Kadir'e de bir ipucu verdi: Dön başa, en başaaa...

Veli’nin Zeynep’e ulaşması çok uzun sürmez. Çünkü biliyorsunuz Kadir her şeyi bırakıp tamamen unutamadığı çocukluk aşkı olan Zeynep’in çocuğunun peşine düştü.

Veli’nin dediği gibi başa dönüyoruz. Yıl 2007. Kadir teşkilata yeni gelmiş, acemi bir çaylak ama yürek aynı yürek: Mangal gibi! Müdür seni birinin yanına vereceğim, delidir ama iyi polistir ondan çok şey öğrenirsin diyor.

Tabii ki de o kişi Veli Cevher. Müthiş akıllı ve zeki bir polis. Üstelik bugün Kadir'in bildiği her şeyi ona Veli öğretmiş. Bu yüzden onu çok iyi tanıyor ve atacağı adımları çok iyi biliyor.

Geçmişte Kadir ve Veli’nin aynı teşkilattan olduğunu biliyorduk ama bu kadar yakın dost, kardeş kıvamında bir ilişkileri olduklarını düşünmemiştik.

Eskiden kardeş gibilermiş, teşkilatta da efsane! Kimyası müthiş uyan 2 tane polis düşünün, ikisi de dominant ve takıntılı insanlar. Didişmeleri bile o kadar eğlenceli ki onları saatlerce izleyebiliriz.

Dönelim günümüze Kadir Zeynep'i uyarıyor Veli'yle ilgili. Çünkü Veli çok tehlikeli ve insanların zaaflarını çok iyi yakalayan biri.

Geçmişimizi asla bilmesin dedi Kadir.

Cemre kafasındaki soru işaretlerini çözümlemek için Kerem'i hapiste ziyaret etti. Kerem, Belma'nın ihanetinden bahsedince, "Buradan çıkmak için hiç tanımadığın bir insana iftira bile atarsın değil mi?" dedi.

Belma’nın asla kötü bir kadın olmadığını yıllarca ona annelik yaptığını söyledi. Artık Belma nasıl annelik yapıyorsa!

Ama Kerem ona ya benim söylediklerim doğruysa diyerek ters köşe yaptı. Cemre'de kafalar karışık.

Cemre bugüne kadar her şeye inanmış. Bugüne kadar her şeye inanan Cemre, Kerem’e yine inanmadı ama o soru aklının hep bir köşesinde. Saf bu Cemre ya kıyamam... :(

Kadir'in müdürü, "Veli seni cezalandırmak için o kıza yani Zeynep'e zarar verirse?" diye sordu ve Deli Fişek Kadir'in şalterler attı yeniden. Gerekirse canını alacak hiç düşünmeden.

"Rozet, meslek tanımam yakarım, canını alırım" dedi.

Veli ne suç işlemiş, hapse neden girmiş bilmiyoruz. Ama çok daha uzun yatması gerekirken 4 yıl yatıp çıkmış çünkü iyi bir avukata sahipmiş. O avukat kimmiş dersiniz?

Veli'yi çok iyi tanıyan Kadir, "Ben nasıl şu anda onu konuşuyorsam o da beni konuşuyor" dedi.

Cemre’nin babası Selim! Kadir’in de dediği gibi soluğu avukatın yanında alan Veli de aynı anda Kadir’den bahsediyor. Selim kazadaki tüm detayları öğreniyor ve artık bu işin içinden çıkamayacağını da...

Her şeyi öğrenen Selim kızını bu davadan çekmeye çalışıyor ama boşuna, Cemre de çetin ceviz çıktı. "Gerekirse istifa eder seninle çalışmam" deyip posta koydu babasına.

Gitse de kalsa da bakacak bu davaya...

Belma'nın 3 milyonla tehdit edildiğini öğrenen Demir, Cemre'yi alıp yurt dışına gitmeye karar verdi. Hem de hiç istemediği o yurt dışına. Ama Belma kolay kolay vazgeçmeyecek Demir'den.

Bunların ilişkileri boka sardı tabii ki. Belma, "Cemre gidecek ama sen burada kalacaksın" dedi.

Biraz da güzel şeylerden bahsedelim. Yıllar sonra ilk kez aynı sofraya oturan Zeynep ve Kadir de bitmeyen polemiğe katıldı. Menemen soğanlı mı olur soğansız mı?

O değil de gece gece izlerken canımızı çektirdiler, yapılır mı bu yaaa! Bu arada bence soğanlı. Nokta!

Kadir işinin başına döndü ve Zeynep’in telefonu çaldı, biz Veli arar diye beklerken Galip çıktı. Sözde kızını merak etmişmiş ama kılını bile kıpırdatmadı.

Bir de utanmadan "Polis bile bulamadı ben nasıl bulayım?" diyor.
Böyle baba mı olur allasen? Bildiğin armut bu!

Kadir sonunda kamera kayıtlarından Zeynep'in kızına ulaşacağı adamı buldu ve tüm teşkilatı harekete geçirdi.

Veli, Selim’e "Kadir’in seni bulması çok uzun sürmez" demişti. Öyle de oldu. Ofisine gidip silah bile çekti. Bakalım Selim üzerinden Veli'ye ne kadar ulaşabilecek?

Veee Veli sonunda Zeynep'i aradı. Kızını sağ salim istiyorsan benden telefon bekle ve kimseye haber verme dedi.

Yapma Zeynep yapma. Tüm film ve dizi karakterleri bu hataya düşüyor biliyorsun...

Kerem’le görüşmeye hapishaneye giden annesi hepimizin ciğerini söktü. Kerem belki de ilk kez yüzleşti annesiyle. Onu güçlü bir kadın olmayıp babasına boyun eğdiği için affetmiyor.

Keremin babası tam bir zalimmiş ve karısına da oğluna da zehir etmiş hayatı. Kerem hiç çocukluğunu yaşayamamış. Kerem annesine, "Dönme o eve!" dedi son kez ama nafile. Gidecek başka hiçbir yeri yok ki...

Annesinden sonra da Kadir geldi ziyarete, Kerem'e harçlık verdi. Yaşadıkları yüreğine nasıl oturduysa artık dönünce bütün koğuşu darmaduman etti.

Yeniden 2007'ye dönüyoruz. Veli bir gece Kadir'in bütün sırlarını öğrenmiş. Yetimhanede büyüdüğünü, unutamadığı bir aşkı olduğunu üstelik adının da Zeynep olduğunu. İlerde lazım olacak tabii...

Meğer bizim Deli Fişek bu yüzden tribünde içli içli şarkılar söylüyormuş. Tabii ağır abiler sahneye çıkmazlar. :) Tribün kültürüne de hakim oluyoruz yavaş yavaş.

Kadir Veli’ye ulaşabileceği birini buldu ve Zeynep’e mutlu haberi verdi. Zeynep'i tekrar uyardı ama Zeynep onu dinlemeyecek.

Cemre, şüphesinin peşine düşmesini söyleyen Kadir'i dinleyip daha önce bıçaklandığı Belma'nın evine gitti. Cemre şimdi ya içindeki sesi dinleyecek ya da alıp başını Amerika'ya gidecek.

Vee beklediğimiz telefon geldi. Veli Zeynep'e kızına zarar vermemek için yapması gerekenleri söyledi. Geçmişte Kadir'in unutamadığı Zeynep o muydu acaba, tahminleri doğru muydu?

Zeynep ise bileğindeki kelepçeyi kırıp evden kaçtı. Evin her yerini koruyan polisleri de bir şekilde atlattı.

Kadir ise Aylin'e ulaşmak için Veli’nin adamının peşine düştü. Tam adamı vuracaktı ki bir kurşun geldi. Kurşun Veli'ye aitti.

Islığı duydun mu dedi Veli. Kadir'i öldürmek değil ona uyarı vermek istiyordu. Çünkü ilk kurşun kulağının dibinden geçiyorsa ikincisi beyninde patlarmış. Bu eski bir hikayeymiş.

Ve Kadir bu hikayeyi çok iyi biliyor.

Veli artık tamamen anlamıştı, Zeynep Kadir'in unutamadığı aşkıydı. Bana hem Galip’i hem de Kadir'i vereceksin dedi. 1 taşla 2 kuş...

Veli yine zaaflara oynamaya başladı.

Kerem'i hapishanede bir sürpriz bekliyordu. Cemre içinden gelen sesi dinledi ve Amerika'dan vazgeçip bu davanın peşine düştü. Üstelik Kerem'e de ona inandığını söyledi.

Şu dünyada Kerem'e bir tek Kadir abisi inanıyordu zaten. Şimdi de Cemre. Hadi hayırlı olsun diyelim...

Çarpışma geçen haftaki yerini korudu. AB grubunda 3. sırada yer aldı. Bu reytingler gittikçe yükselecek bizden söylemesi.

Sosyal medya dün gece en çok diziyi konuştu. Özellikle de Kıvanç Tatlıtuğ'un şarkı söylediği sahneyi.

Kesinlikle. :)

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
efsaneromeo33

Bir-İki kelam da ben edeyim. Kadir, Cemre'ye "bende de ne bombalar var patlatacak ama sonra" dediği olay neydi? Bence Cemrenin babasının Zeynep'in kızını kaçıran Veli Cevher'in avukatı olması. Bu arada en sevdiğim sahne didişme sahnesi değil, Avukat Selimin camlarını patlatıp kapının yeri burası olmalı dediği sahne.

enk-capital

Bu dizideki herkesin ağır romantizm akımı etkisindeki Victor Hugo romanlarındaki gibi birbirini bi şekilde tanıyor olması, bi şekilde bağlantılı çıkmaları. Sanırım kurgu hikayelerde bu durumu her zaman abes ve gerçekdışı bulacağım.

solacik

Valla dizi olarak Türk dizileri hoşuma gitmez ama bu yapım mükemmel.Orjinal versiyonu varmı bilmem ama izlenir..Sadece günü kötü

annekaz

ikinci sezon zor güzel dizi ama Türk insanına hitap etmiyor ama dışarıya çok satar..

ashirogi-muto

Güzel bir dizi mi, takip etmeye değer mi sizce? Müşkülpesent arkadaşların yorumlarını bekliyorum.

aysgulloztrk

Valla müşkülpesent ne demek bilmiyorum şimdi girip googledan bakıp biliyormuş havası da yaratabilirdim. Müşkülpesent biri olarak değil de dürüst biri olarak söylüyorum izle bence :D

ashirogi-muto

"Zor beğenen" demek, ama zor beğenen yazınca da "huysuz, memnuniyetsiz insan" anlamının çıkmasından çekindim o yüzden bu şekilde yazdım :D Yorumunuz için teşekkür ederim :)

corpse-bride

zor beğenen demek

Görüş Bildir