Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Duyduğunuz Anda Beyninize Hücum Edip Ufkunuzu 15 Kat Genişletecek 15 Olay

5.8bPAYLAŞIM

Tuhaf. Bir o kadar da gerçek.

1. Seattle’da yaşayan 8 yaşındaki Gabi Mann, sürekli beslediği kargaların ona bir süre sonra ufak hediyeler getirmeye başladığını fark etmiş.

Hediyeler arasında ataş, düğme, küpe, lego parçası vs. varmış.

2. Silikon Vadisi’nde Wi-Fi sinyali yayan bir Nikola Tesla heykeli mevcut.

3. Astronot kıyafetlerini oluşturmak 5000 saatten uzun sürüyor ve değeri 1 milyon dolar civarında.

4. 15. ABD Başkanı James Buchanan, yasal olarak hak olsa da, kişisel olarak köleliğe karşıydı. Bu yüzden sürekli köle satın alıp onları serbest bıraktı.

5. İngiliz pound’ı halen kullanımda olan en eski para birimi. 1200 yıllık.

6. 2006 yılında bir Almanya eyaletinde 1.2 milyon bütçeli bir program başlatıldı. Amaç, bölgedeki hayat kadınlarını huzurevi çalışanı haline getirmekti.

Proje yürütücülerinden biri olayın mantığını şöyle izah etti: “İnsan ilişkileri iyi, mideleri sağlam ve fiziksel temastan korkmuyorlar.”

7. Tarihin en zengin atleti Romalı Gaius Appuleius Diocles’di. Yalnızca ödüllerden bugünün parasıyla 15 milyar dolara denk bir servet elde etmişti.

8. Tarihin en uzun süren ittifakı İngiltere ve Portekiz arasında kuruldu ve halen sürüyor: 631 yıl.

9. Eşcinsel oğlu sürekli zorbalığa maruz kalan ve sonunda intihar eden Joe Bell, oğlunun ve cinsel kimliği yüzünden zorbalığa kalan diğer herkesin anısı adına ABD’yi baştan başa yürümeye karar verdi.

Bu uğurda 2 yılını harcadı ve farkındalık oluşturmak için çaba sarfetti. 6 ay sonra ise bir kamyonet tarafından ezilip öldürüldü. 

10. The Empire Strikes Back’de, Bulut Şehri’ne iniş sahnesinde Harrison Ford ve Carrie Fisher aslında sarhoşmuş. Bir gece önce sabaha kadar The Rolling Stones üyeleriyle parti yapmışlar.

11. En uzun süre yaşamış hayvan Ming adındaki molüsktü ve 507 yaşındaydı.

Öldü, çünkü bilim insanları araştırma sebebiyle hayvanı dondurdu. Ne kadar yaşlı olduğunu fark etmemişlerdi.

12. Sürekli İnternet sorunları yaşayan bir kadın, hizmet aldığı firmanın CEO’sunun annesine şikayetini anlatınca sorun çözüldü.

13. Marie Antoinette’in son sözleri “Üzgünüm efendim. İstemeden oldu.” olmuştu. Çünkü giyotine yürürken celladının ayağına basmıştı.

14. Bill Gates ve Warren Buffett Hong Kong’da ne yesek diye düşünürken McDonald’s girmişler. Hesabı Buffett ödemiş. Hem de kuponla.

15. Galaktik yıla göre Güneş 20 yaşında ve 54 yaşına geldiğinde ölecek.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ugrozdmr23

#12 :)

kassiopeia

#2 Canımız ciğerimiz oymak başımız Tesla'mız. <3 #13 Rahmetli celladın ayağına bastıktan sonra çıplak bırakılıp öyle idam edildi. ):

hickimse.

evimin karşısında boş bi arazi var orda hergün kargalara yem veriyorum,değil hediye getirmek bi teşekkür etmek,hala görünce kaçıyor adiler..

sterilmikrop

Çok ilginç bilgiler. Bende bi bilgi paylaşmak istiyorum. Hakiki tosun pasa benim

Gizli Kullanıcı

#1 Kargalar gerçekten müthiş zeki. Minnettarlığına karşı hediye getirmek vay be! #4 Ayrıca kölelik sistemi hala devam ediyor! Sadece şekil değiştirdi!

Görüş Bildir