Dünyaca Ünlü Sanatçıların Yeteneklerini Bile Gölgede Bırakacak Cinsel Hayatlarına Dair Şaşırtıcı Gerçekler

1.4bPAYLAŞIM

Dünyaca ünlü sanatçıların yeteneklerini gölgede bırakacak cinsel yaşantıları, eğilimleri ve ikili ilişkileri hakkında ilgi çekici gerçekleri sizin için derledik.

1. Van Gogh, 23 Aralık 1888 gecesi bir cinnet anında usturayla kulağını kesmiş; onu Arles’ın kuzeyinde bir çiftçinin kızı olan Gabrielle Berlatier'e göndermiştir. Dikkat çekici olan ise, Berlatier'in genelevde çalışan bir seks işçisi olmasıdır.

2. Virginia Woolf, erkeklerle romantik ilişkiler kurmuş olsa da, genç yaşlardan itibaren kadınları tercih etmeye başlamıştır. Yahudilerden ve erkeklerle cinsel ilişki yaşamaktan nefret etmesine rağmen, Yahudi olan yazar Léonard Woolf ile evlenmiştir. Ancak bu tamamen arkadaşlık üzerine kurulu bir evliliktir ve aralarında cinsel bir bağ yoktur.

3. Lev Tolstoy, Sophia Andreyevna (Sonya) Behrs ile evlendiği gece genç kadını, -hizmetkarlar da dahil- diğer kadınlarla olan cinsel maceralarını ayrıntısıyla anlattığı günlüğü okumaya zorlamıştır.

4. Salvador Dali, hayatı boyunca cinsel ilişkiye girmekten kaçınmış ve elli yılı aşkın bir süre birlikte olduğu Gala ile hiç cinsel ilişkiye girmemiştir. Öyle ki Gala'nın başka erkeklerle sevişmesini sorun etmemiş; hatta acının sanatı üzerindeki etkisini fark edince, onları sevişirken gizlece izlemiştir.

5. Henüz genç yaştayken okulundaki tüm erkeksi sporlardan kaçan Oscar Wilde, 1884’te Constance Lloyd ile evlenirken, düğünden önce gereğinden fazla vaktini gelinlik modeli üzerinde harcadığı için dikkatleri üzerine çekmiş ve zamanla cinsel tercihini saklayamaz hâle gelmiştir.

6. Edgar Allan Poe'nun, Griswold'un 1850 tarihli biyografi yazısında, kendi halasıyla ensest ilişkiye girdiği iddia edilmiştir.

7. Genç erkeklere ilgisi olduğu bilinen Leonardo da Vinci'nin, henüz genç yaşta yanına aldığı hizmetçisi Gian Giacomo Caprotti da Oreno ile bir ilişkisi vardı. Öyle ki Oreno, Leonardo’nun sanatçı defterlerinde çıplak, yakışıklı ve kıvırcık saçlı bir ergen olarak tasvir ediliyordu.

8. Eşcinsel olan Michelangelo, hayatı boyunca tutkuyla aşık olduğu erkekler olmasına rağmen, hiç cinsel ilişkiye girmemiştir. Aşık olduğu genç erkeklere şiir yazmanın ve onların platoniği olmanın ötesine geçememiştir.

9. İlk cinsel deneyimini kuzeniyle yaşayan Wolfgang Amadeus Mozart, biricik aşkı Aloisia'nın duygularına karşılık vermemesi üzerine, kız kardeşiyle yani baldızıyla evlenmiştir.

10. Rembrandt Harmenszoon van Rijn, karısı Saskia’nın ölümünün ardından evin temizlikçisi Geertje Dircx ile birlikte olmaya başlamıştır. Birkaç yıl sonra ise Dircx'i bırakarak, evin yeni hizmetçisi Hendrickje Stoffels ile birlikte olmuş ve Stoffels, Rijn'den hamile kalmıştır.

11. Frida Kahlo, koca göbekli ve pis olarak tasvir edilen eşi Diego Rivera'yı daima kendi elleriyle yıkamıştır. Ayrıca Frida, 136 kiloluk eşini yıkarken küveti çocuk oyuncaklarıyla doldurmuştur.

Sizin en çok ilginizi çeken hangisiydi? 

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

bunları ögrendigim iyi oldu.adam akıllı bi ünlü yok demekki,eskide bile..hepsi sapıtmış.mona lisa da erkek.

hikka-mikazuki

Tolstoy 3 numaradaki detayı Anna Karenina'da da yazmıştır. Levin evlendiği gece Kitty'ye günlüğünü okutur. Günlükte ne yazdığını kitapta söylemez ama kızcağız bayağı sarsılır.

tundra

Mona Lisa tablosunda gözlere saklanmış iki tane baş harf vardır. Ve tablodaki manzaranın arka kısmında bir köprü vardır. Aşık olduğu ve ilişki yaşadığı kişi o köprünün var olduğu şehirdedir. Arkadaşlar sanat toplumunun çoğu psikolojik olarak çöküntü yaşayan, acı çeken ve iç dünyaları ile olan kavgadan bir türlü kurtulamayan kesimlerdir. Bugün var olan gereksiz tiplerle karıştırmayalım. Bu insanların çoğu kişilik, ortam ve zaman kavramlarında boğulmuş tipler. Ama ben Frida'yı ayırmak isterim . O ayrı bir durum. Ve muazzam bir kadın

melike-mavi

Tolstoy ... Frida .. frida bu kadar mı :)

serkan-karaagac1

Salvador Dali gavatlık diyince böylesinin heykeli dikilir.

Görüş Bildir