Dünya Mutfağından Hangi Yemek Senin Ruh Eşin?

Yemek Testleri-
Abone ol

Yemeklerin ruhu olmadığını düşünüyorsan çok yanılıyorsun. Peki dünya mutfağındaki hangi yemek senin ruhunla eş?

Öğrenmek için haydi teste!

1. Hadi başlayalım, Japon mutfağından bir yemek seç bakalım!

Suşi
Tempura
Ramen
Unagi
Miso
Yakitori

2. Pilav dediğin nasıl olmalı?

Sebzeli
Kuru pilav
Zerdeçallı
Şehriyeli
Nohutlu
Etli

3. Bu atıştırmalıklardan hangisi seni daha mutlu eder?

Gofret
Marshmallow
Bonibon
Çikolata
Jelibon
Lolipop

4. Bu lezzetlerden hangisi tam da sana göre?

5. En son ne zaman sebze yedin?

6. Hadi bir de pasta seç!

Çilekli pasta
Tiramisu
Mozaik pasta
Köstebek pasta
Alman pasta
Muzlu rulo pasta

7. Bu çorbalardan hangisi tam sana göre?

Yoğurt Çorbası
Ezogelin Çorbası
Domates Çorbası
Tarhana Çorbası
Sebzeli Tavuk Çorbası
Mercimek Çorbası

8. Geldik son soruya! En sevdiğin meyveyi seç ve testi bitirelim.

Schnitzel!

Senin ruh eşin, hiç kuşku yok ki schnitzel! Seni schnitzel kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Şöyle ki, sen aynı schnitzel gibi lider ve zor bir yemeksin; çünkü bilinir ki, eğer menüde schnitzelı varsa başka bir yemeğe gerek yoktur. Çünkü schnitzel baskın bir yemektir, aynı senin gibi. Belirli bir ağırlığın vardır, senden fazla doz hem mideye hem kalbe zarar; insanlarda öyle bir etki yaratıyorsun. Detaycısın, zorsun, kolay beğenmezsin; ancak başarının ve alfa kişiliğinin sırrı da bu! Seninle bir dakika bir ömre bedel!

Falafel!

Senin ruh eşin hiç süphesiz falafel! Senin bu son zamandaki hallerini falafel kadar doğru anlatan bir yemek daha yok. Sen oldum olası dertli ve içli bir kişilktin; fakat şu son zamanlarda her şey üst üste gelmeye başladı, zaten hiç tek tek gelmezler ki!.. Her yanın kırık dökük, gedikleri kapatacak dört kolun da yok, yetişemiyorsun... Bağırsan, kızsan, öfkelensen rahatlayacaksın ama sen ince bir insansın; sevdiklerini kendi dertlerinle darlamak da istemiyorsun. Naçizane tavsiye: Seni üzenlerin üstüne bir çizgi çek, ardına da bakma yolcu...

Pizza!

Senin ruh eşin, %100 eminiz ki pizza! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

Pljeskavica!

Senin ruh eşin kuşkusuz pljeskavica! Her şeyden önce senin zorlamaya ve diktatörlüğe gelemediğini söylemek elzem. Bir işi halledeceksen, ancak keyfinin yettiği ve istediğin zaman halledersin. Sakın yanlış anlama sana sorumsuz falan demiyoruz. Diyoruz ki; sen kafana göresin, kendi halindesin, kendi hayatın kendinin elinde. Ayrıca keyif kaçıranları, çok konuşup darlayanları oldum olası sevemedin gitti. Hiçbir şey umurunda değildir; rahatsın, keyfine bakıyorsun. En güzeli de bu değil mi zaten?

Kebap!

Senin ruh eşin kebap! Seni kebap kadar net ve doğru anlatan bir şey daha yok; çünkü sen adeta bir samimiyet bombasısın; acayip derecede samimi, cana yakın bir şeysin sen ya! Sana en çok yakışan şeyse gülmek: Güldüğün zaman dudağının kenarında oluşan kıvrıma gömülmek isteyen o kadar insan var ki... Sevimliliğinde sınır asla yok. Keşke herkes senin gibi olabilse!

Hamburger!

Senin ruh eşin, yemek dünyasının kralı olan hamburger ve senin karakterinle birebir örtüşüyor! Senin bu hayatta aradığın yegane şey, samimiyet! Yapmacıksız, gerçek ve doğal bir dünya tasarlıyorsun kafanda; bu uğurda da kendine prensipler edinmişsin. Mesela tevazu sahibisin, orijinalliği sadelikte yakalama peşindesi. Ayrıca senin tam bir düz adam/kadın olduğunu da eklemek lazım. Çünkü insanların çok basit konuları karmaşıklaştırıp içinden çıkamadığına defalarca tanık oldun. Hayatı yaşama, hayata tutunma gibi konularda üstatsın kısaca!

ONEDİO YEMEK SUNAR!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
looktothetabela

Pljeskavica! çıktı. ama gerçekten de çok severim. ne zaman balkan seyahatim olsa mutlaka yerim.

canb

Hamburger... Hamburger'in samimiyetle ne ilgisi varmis, aciklama bekliyorum walla.

queen_of_the_7_kingdoms

Kebap! Senin ruh eşin kebap! Seni kebap kadar net ve doğru anlatan bir şey daha yok; çünkü sen adeta bir samimiyet bombasısın; acayip derecede samimi, cana yakın bir şeysin sen ya! Sana en çok yakışan şeyse gülmek: Güldüğün zaman dudağının kenarında oluşan kıvrıma gömülmek isteyen o kadar insan var ki... Sevimliliğinde sınır asla yok. Keşke herkes senin gibi olabilse!Dünya mutfagı deyince ben de suşi muşi çıkar sandım ama dogru çıktı,sevindim:)Hergün yiyebilirim.

queen_of_the_7_kingdoms

Pizza! Senin ruh eşin, %100 eminiz ki pizza! Eğlencen kararındadır: nerede nasıl davranmasını iyi bilirsin. Şamata zamanı şamata, gam zamanı gamdır sende! Oldum olası melankolik bir kişiliğin oldu; derin bir yapın var çünkü. İçine içine ağlamayı iyi bilirsin. Ancak içten içe acı çekmeye de meyilli bir ruhun olduğunu söylemezsek olmaz. Ama bunlar seni yıkmayı bırak, sallayamaz bile!

mrt-ozn

Senin ruh eşin kuşkusuz pljeskavica! Her şeyden önce senin zorlamaya ve diktatörlüğe gelemediğini söylemek elzem. Bir işi halledeceksen, ancak keyfinin yettiği ve istediğin zaman halledersin. Sakın yanlış anlama sana sorumsuz falan demiyoruz. Diyoruz ki; sen kafana göresin, kendi halindesin, kendi hayatın kendinin elinde. Ayrıca keyif kaçıranları, çok konuşup darlayanları oldum olası sevemedin gitti. Hiçbir şey umurunda değildir; rahatsın, keyfine bakıyorsun. En güzeli de bu değil mi zaten?

queen_of_the_7_kingdoms

Beni tarif etmiş

mrt-ozn

:))

raidon

Sonda karar vermekde zorlandim o ne öyle

Görüş Bildir