Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Drone Kullanılarak 1 Milyar Ağaç Dikilecek!

 > 
24PAYLAŞIM

Eski bir NASA mühendisinin kurduğu Biocarbon Engineering adlı şirket Drone
kullanarak yıllık bir milyar ağaç dikmeyi planlıyor. Haznelere doldurulan
tohumlar Drone’lar ile havadan toprağa bırakılacak ve dakikada neredeyse 10
tohum toprağa ekilecek…

Son teknolojinin en önemli getirilerinden biri; Dronelar… Uçuyorlar, hem de insansız bir şekilde. Yönetimleri kolay, başardıkları ise büyük işler. Önceleri havaya çıkıp kuş bakışı videolar, fotoğraflar çekebilen bir oyuncaktı. Daha sonra türlü görevler edindiler kendilerine… Kimisi cankurtaranlığa soyundu, kimisi garsonluğa… Bazıları kurye oldu bazıları ise güvenlik görevlisi…

Şimdi ise insan hayatı ve dünyanın geleceği için büyük bir işe kalkışmışlar: Ağaç dikimi…BioCarbon Engineering adlı şirket Drone kullanarak yıllık bir milyar ağaç dikmeyi planlıyor. Daha önce de bir çok ağaç dikmiş olan şirket, Drone’ların bu işe evrilmesi için projeler geliştiriyor.

Şirketin CEO’su eski bir NASA mühendisi olan Lauren Fletcher’a göre; günümüzde karşımıza çıkan geleneksel problemleri çözmenin tek yolunun geçmişte sahip olmadığımız teknoloji ve teknikleri kullanmak olduğunu söylüyor.

Dronelu dikim ise şöyle olacak: Haznelere doldurulan tohumlar Drone’lar ile havadan toprağa bırakılacak ve dakikada neredeyse 10 tohum toprağa ekilecek…

YasamMekan

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir