Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Denizden Gelen Bir Mucize Olan Balık Yağının Faydalarını Okuyunca Çok Şaşıracaksınız!

1.3bPAYLAŞIM

En iyi Omega-3 kaynağı!

Balık yağının cildi güzelleştirme, kemik yoğunluğunu ve beyin gücünü arttırma gibi birçok faydası vardır. Eğer yeterli miktarda balık tüketemiyorsanız balık yağı takviyelerinden yararlanabilirsiniz. Balık yağı ve balık yağı takviyelerinin yararlarını sizler için derledik.

1. Kalbi hava kirliliğinin yaratacağı olumsuzluklardan korur

2012 yılında yapılan bir araştırmada deney grubu ikiye ayrılmış ve bir gruba placebo verilirken diğer gruba balık yağı hapı verilmiştir. Sonrasında 2 saat boyunca kirli havaya maruz bırakılan denekler incelendiğinde balık yağı verilen grubun kalbinin daha az hasar gördüğü görülmüştür.

2. Kemik kireçlenmesini önler

Diyetinizi Omega-3 açısından yeterli hale getirdiğinizde kireçlenme sorunlarından %50 oranında korunma sağlayabilirsiniz. Aynı zamanda eklem ağrısı şikayetleriniz varsa balık yağı takviyelerini kullanarak iyileşme hızınızı arttırabilirsiniz.

3. Yaşlanmayı geciktirir

2010 yılında yapılan bir araştırmada telomer kısalmasının erken yaşlanmalara yol açtığı görülmüştür. Fakat haftada iki kere tüketilen yağlı balıklar ve balık yağı takviyelerinin bu telomerleri uzatarak yaşlanmayı önlediği bulunmuştur.

4. Hafızayı ve zekayı güçlendirir

Yapılan araştırmalara göre düzenli bir şekilde balık yağı kullanan bireylerin kullanmayanlara oranla beyinlerinin daha gelişmiş olduğu, hafıza ve sorun çözme bakımından daha başarılı oldukları görülmüştür.

5. Yağ yakımına yardımcı olur

Güney Avusturya Üniversitesi'nde Peter Howe tarafından yapılan bir araştırmada egzersiz ve diyet sırasında takviye olarak verilen balık yağının yağ yakımını hızlandırdığı görülmüştür. Bu durumda da balık yağının kilo aldırmadığı, aksine kilo vermeye yardımcı bir besin olduğu görülmektedir.

6. Vücut kas kütlesini korumaya yardımcıdır

Balık yağı ve takviyeleri yağ yakımında etkili olduğu gibi aynı zamanda kas kütlesini korumaya da yardımcıdır.

7. Kemikleri güçlendirir

Omega-3 yağ asitleri kemik yoğunluğunuzu korumada kalsiyum ve D vitamini kadar önemli bir bileşendir. Kemik erimesine karşı en büyük destekçilerinizden bir tanesidir.

8. Antiinflamatuvar özelliği sayesinde inflamasyonu azaltır

İnflamasyon iltihaplanma anlamına gelmektedir ve doğal bir olay olmasına karşın sağlık açısından vücuda oldukça zararlıdır. İnflamasyon kas gelişimi ve yağ yakımını engeller. Kortizol seviyesi arttıkça inflamasyon seviyesi de artmaktadır. Balık yağı vücuttaki kortizol seviyesini düşürerek inflamasyonu azaltır. Balık yağı vücuttaki atık maddelerin daha kolay ve hızlı atılımını sağlamaktadır.

9. İnsülin direncinin kırılmasında etkilidir

Vücuttaki yağ dokusunun artması insülin hormonunun hücre reseptörleriyle bağ kurmasını zorlaştırır. Eğer insülin kolayca bu bağı kuramazsa vücutta inflamasyon meydana gelir ve kilo artışı görülür. Balık yağı ve takviyeleri yağ dokusunu azaltıp insülin direncinin de kırılmasında etkilidir.

10. Karaciğer yağlanmasını azaltmada yardımcı olur.

Özellikle obez bireylerde sıkça rastlanan karaciğer yağlanmasında balık yağı takviyeleri, karaciğerdeki yağ miktarını azaltarak oluşabilecek karaciğer hastalığı semptomlarını azaltır.

ONEDİO YEMEK SUNAR!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Yummy

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ilkay-boz2

Balık yağının faydası saymakla bitmez artık herkes biliyor önemli olan iyisini güvenilirini bulmak ben norveçte üretilen easyfishoili kullanıyorum hem çocuğum için hem kendim için en memnun kaldığımız marka oldu çünkü tek tek paketli hava almıyor, jel yapıda çiğneniyor tadıda güzel düzenli devam edilebilir bir balık yağı🧠👍🏻

kimligibelirlenemeyenkisilerce

uydurma hepsi

kimligibelirlenemeyenkisilerce

hangi firmayla anlaştın?

huseyin-kargi

doktora danışmadan kullanılabilir mi?

sinan-kazak

geçen hafta da doğru bildiğimiz yanlışlar içinde hafıza güçlendirdiği yalan diyodu kime inanmalı ...

Görüş Bildir