Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir. Onedio ana sayfasından, kategori sayfalarından ve arama motorlarından bu içeriğe ulaşılamaz.

Cumhuriyet'in Charlie Hebdo Özel Baskısı Engelleniyor mu?

-
Abone ol

Geçtiğimiz hafta Paris'teki merkezinde bir terör saldırısına maruz kalan Charlie Hebdo dergisi, 14 Ocak 2015 sayısı ile 16 dilde milyonlarca baskı yapma kararı aldı. 

Dergiyi henüz çıkmadan ayırtmak isteyenlerin yoğunluğundan, ilk sayı şimdiden birçok yerde yok satmış gözüküyor. Türkiye'de de, Cumhuriyet gazetesi Charlie Hebdo için 4 sayfalık özel bir sayıyı 14 Ocak 2015 baskısında bir ek olarak vereceğini açıklamıştı.

Ancak birkaç saat önce, gazetenin binasında bir polis hareketliliği görüldü. Cumhuriyet'in Charlie Hebdo eki için polisin matbaayı bastığı, kontrol ve incelemelerde bulunduğu, hatta engelleme yaptığı söylentileri sosyal medyada yayıldı. Bunun dışında gazetenin yarınki sayısının hiçbir şekilde satılmaması, paylaşılmaması adına internette bazı kişiler tarafından çağrıda bulunuldu.

Cumhuriyet'in Charlie Hebdo seçkisi ile ilgili Twitter'dan yapmış olduğu açıklama.

Charlie Hebdo özel seçkisinde, 14 Ocak sayısının kapağı (Hz Muhammed karikatürü) yer almıyor.

Ancak Cumhuriyet editörlerinin bu hassasiyeti de yeterli olmadı. Tehditler gelmeye başladı...

#ÜlkemdeCharlieHebdoDağıtılamaz diyenler gazeteye tepki gösterdi.

Cumhuriyet'e yönelik tepkinin, hatta tehditlerin karşısında duranlar da aynı etikette tepkisini ortaya koydu.

İnternette bu tartışmalar yaşanırken, Cumhuriyet gazetesi binasının önüne gelen polislerin basım ve dağıtıma engel olduğu iddiası ortaya atıldı!

Gazeteci Emre Erciş olayı şöyle yorumluyor,

Cumhuriyet gazetesinin Charlie Hebdo eki bir şekilde yayınlanacak ve dağıtılacak, ancak sanıyoruz bu olayı en iyi özetleyen ifade;

Bu içerik, sadece içeriği yaratan kullanıcı profilinde listelenmektedir.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir