Çok-Aşklı ve Çok Cinsel Partnerli Olmaları Sayesinde Evliliklerinin Güçlendiğine İnanan Çift

-
Abone ol

28 yaşındaki Californiyalı çiftimiz Laura ve Mike Leonard evliliklerinde çok değişik bir sınır aşmış desek yanlış olmaz. 5 yaşında bir oğulları olan çiftimiz sözlük anlamıyle çok-aşklı, yani poliamori bir ilişki yaşıyor. 'O nasıl şeymiş öyle?' diyenler için Dailymail'den derledik.

Kaynak: http://www.dailymail.co.uk/femail/articl...

'Düğünümüzden bu yana toplamda 20 farklı sevgilimiz oldu,' diye açıklayan çift cinsel hayatlarındaki çeşitliliğin onları bir arada tutan şey olduğunu iddia ediyor.

28 yaşındaki Californiyalı Laura ve Mike Leonard çifti 2 yıl önce evlendi. O günden bu yana başkalarıyla cinsel deneyimler yaşamaya devam ediyorlar.

Çünkü onlara göre cinsel arzularını tatmin etmek için bir kişi yetersiz.

Yoğun iş yaşantılarına, ödemeleri gereken ev kredisine ve 5 yaşındaki çocuklarına rağmen, poliamori çifti karmaşık aşk ilişkilerinin aile yaşantılarına mutluluktan başka bir şey getirmediğini söylüyor.

Bu işin sırı ise sürekli kiminle yattıkları hakkında konuşuyor olmalarıymış. Bunun yanısıra sürekli başka insanlarla görüşmelerine rağmen birbirilerin bağlı ve sadık olduğunu ısrarla dile getiriyorlar. 

Bu fotoğraf ise 2015 yılındaki düğünden mutlu bir kare!

Laura'ya göre içindeki cinsel isteğin dinmesi için bir erkek yeterli değil, bu yüzden evlilikleri boyunca sürekli başka bir kız yada erkek arkadaşı oluyor.

Her iki taraf göre de iletişim çok önemli. 5 yaşında, Ian adlı bir oğulları olan çift onun bu 'ekstra kişileri' görmesine izin vermiyormuş. 

Hem aşk hayatlarını sürdürmek hem de evlilik hayatını yürütmek pek de kolay olmasa gerek! 

Laura Dailymail'e verdiği röportajda şunları söyledi; 

"İmzayı attığımız günden beri 10 seks partnerim oldu, ayda iki ile dört kez birileriyle randevum oluyor. Eğer romantik bir buluşmaya gidecek birini bulamazsam internette sitelere giriyorum."

"Mike da başka kadınlarla buluşuyor ve birlikte olduğumuz cinsel partnerlerimizi açıkça konuşuyoruz."

Aldatmak değil: Laura'ya göre 'açık bir ilişkide olmak' sadık olmamak anlamına gelmiyor çünkü herkesin herşeyden haberi var.

"Şu anda Mike var, bir erkek bir de kız arkadaşım var vaktimi hepsine paylaştırıyorum. Kendim ve Mike'a ayırdığım zamana dikkat ediyorum. Ayrıca Ian da benim sorumluluğum ve onu da önemsiyorum."

Mike ve Laura lisede tanışmışlar ama çıkmaya başladıklarında takvim 2011'i gösteriyormuş. İlerleyen zamanlarda çift romantik bir ilişkiye adım atmış.

Öte yandan Mike bazen Laura'yı kıskandığını da itiraf etmekten çekinmiyor.

"Bazen Laura'nın diğer partnerlerini kıskanabiliyorum ama zamanını hepimize eşit bölüştürmek için elinden geleni yapıyor."

"Ben de baştan beri açık ilişkiye hazırdım. Tek eşli bir ilişki istemiyordum. Diğer partlerimde de tek kişiye bağlı kalmaktan keyif almamıştım. Evden çıkıp başka insanlarla da eğlenmek harika."

Laura'ya göre ise evlilikleri gayet iyi ilerliyor ve zerre pişman değiller.

"Mike benim kararıma her zaman saygı duydu, onun şuan başka partnerleri yok ama benim iki tane var. Çok-aşklı olmak evliliğimizi daha da kuvvetlendirdi çünkü sürekli birbirimizle iletişim halindeyiz."

"Başkalarıyla seks yapmak bizi 'aldatan evliler' yapmaz, bizim sadece birden fazla cinsel partnere ihtiyacımız var. Elbette arada birbirimizi kıskanıyoruz ama bu çok doğal."

Evet şaşırmış olabiliriz ama ortak verilen dürüst kararlara da saygı duymak lazım!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
ali-balikcioglu

yok yok ya aldatmak değil o öyle şey etmeyin sadık onlar hatta onlar sadık murat kolhan

ersin-ucan

Bize ne ya ikisi de razıymış.

devemavisi

Çocuğun gelecekteki durumunu düşünemiyorum, çocuğa üzüldüm.

pis-soverim

buynuzlu

marya

seçilmiş gava...lık ayrıca o kadında nasıl bir mide vardır anlamıyorum.

Görüş Bildir