Çocukların Ölüm Haberlerinin Gölgesinde 13 Maddeyle Savaşın Tanımı

 > -

"Savaş veya harp; ülkeler, bloklar ya da bir ülke içerisindeki büyük gruplar arasında gerçekleşen topyekün silahlı mücadele. Savaşlar genellikle dini, milli, siyasi ve ekonomik amaçlara ulaşmak için gerçekleştirilir. Kullanılan silahlara, amaçlara, taraflara ve gerçekleştiği yerlere göre farklı şekillerde adlandırılır: nükleer savaş, soğuk savaş, iç savaş, dini savaş (cihad, haçlı seferi), dünya savaşı vb. Karşı tarafı yıldırmak, maddi ve manevi zarar vermek için gerçekleştirilen silahsız faaliyetler de genellikle savaş tanımına dahil edilir. " Savaşın bilinen en kabul edilir tanımı soğuk bir kaç cümleyle böyle geçiyor. Başına gelmeyenler için sınav sorusunda geçecek bir kaç cümle. Başına gelenler için ise savaş bambaşka bir şey.

1. Başına geldiğinde akıl sağlığını koruyamayacağın bir şeydir

2. Makinalaşmak ve hissizleşmektir

3. Nereye varacağı belli olmayan bir yoldur

4. Küçücük kalmaktır

5. Gerçek bir hayattan vageçmektir

6. Sevdiğin her şeyi özlemektir

7. Tanımadığın insanlardan nefret etmektir

8. Çocuklardan asker yaratan bir karanlıktır

9. Hayatta kalamamaktır

10. Korkmaktır çok korkmaktır

11. Anneni özlemektir

12. Ne kadar uğraşırsan uğraş herkesi kurtaramamaktır

13. Çocukları koruyamamaktır

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
no-name

Ne kadar inkar ederseniz edin, sınırlar olmasaydı savaşlar da olmayacaktı.

renginibelliet

HEPSİNİN SORUMLUSU KİM ? tabi ki pkk destekçileri ve sempatizanları ...

supertan

Kabil Habili öldürdüğünde başladı kan davası, kıyamete kadar da sürecek, kimse kendini kandırmasın, yok barışmış,yok kardeşlikmiş, iyiler ve kötüler kıyamete kadar var olacak. Kıskançlık,açgözlülük,zalimlik vb. hep var olacak, keşke olmasaydı ama bunlar olacak, çocuklar,yetişkinler,masumlar,suçlular herkes ölmeye devam edecek başkasının elinden...ve bunun için yapabileceğimiz hiçbişey yok...

onur.balkar

savaşmaktan kaçınır, kim varsa alnı kara; kan dökmeyi bilenler hükmeder topraklara... kazanmanın sırrını bilmiyorsan git, ara "çanakkale" ufkunda, "sakarya" toprağında.

mordor-yollari

Savaş cehennemdir. Suriye madaya da çocuklar açlıktan ölürken yada işid çocuklara silah verirken çal artık İsrafil dememek elde değil .

Görüş Bildir