Çocuğa İstismardan Tutuklanan Uşşaki Şeyhinin Skandal Mesajları Ortaya Çıktı

 > 
1.7bPAYLAŞIM

Sözcü yazarı İsmail Saymaz, 12 yaşındaki kız çocuğuna istismardan tutuklanan Uşşaki Tarikatı şeyhi Fatih Nurullah takma adlı Eyüp Fatih Şağban'ın skandal WhatsApp konuşmalarını aktardı. Şağban bugün hakim karşısına çıkıyor. Mesajlar da mahkemeye delil olarak sunulacak. 

İsmail Saymaz'ın verdiği bilgiye göre, müridinin 12 yaşındaki çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu iddiasıyla tutuklanan Uşşaki tarikatı şeyhi Fatih Nurullah Şağban, bugün Sakarya 1. Ağır Ceza Mahkemesi'nde hâkim karşısına çıkıyor. 

Saymaz, Şağban ile mağdur çocuk Y.A. arasında geçen WhatsApp yazışmalarını paylaştı ve yazışmaların bugünkü duruşmada mahkemeye delil olarak sunulacağını belirtti.

"Bir daha sır açma"

17 Mart tarihli yazışma şu şekilde:

“Şağban: Bir daha sır açma, tamam mı?

Y.A: Tamam

Şağban: Rüyamda nikah görmüştüm dedi.

Y.A: Anladım, teşekkür ederim.

Şağban: Önemli değil, sen iyi ol, yeter

Y.A: Allah razı olsun.

Şağban: Ben senin ismini niye Ayşe koydum. Zuhurat olmasa yanına bile yaklaşmam. Yazışmaların hepsini boşalt e mi.”

İşte o mesajlar:

"İstismar Sakarya ile sınırlı değil"

Saymaz şöyle devam etti:

"Yazışmada Şağban kendini (haşa) Hazreti Muhammed'e, küçük Y.A.'yı da peygamber efendimizin eşi Hazreti Ayşe'ye benzetiyor.

“Zuhurat” ifadesinden kastı da rüya alemi…

Küçük Y.A.'nın kendisine rüya aleminde nikâhlandırıldığını söylüyor.

Y.A.'nın avukatı olan Sakarya Baro Başkanı Abdurrahim Burak, yazışmanın bir yıllık geçmişe sahip olduğunu ve bir kısmının Şağban tarafından sildirildiğini öne sürüyor. Burak, Y.A.'nın yalnızca Sakarya'da değil, İstanbul'da bir dergâhta da istismara uğradığını savunuyor. Çocuğun mağdur edildiğinde 12'den küçük olduğunu vurgulayan Burak, cezanın 10 yıldan az olamayacağını söylüyor. 

Bu arada Şağban'ın avukatları, istismarın kanıtı olan ses kayıtlarının basına yansıması nedeniyle baba F.A.'dan şikâyetçi oldu. Baba F.A., gizliliği ihlal suçlamasıyla ifade verdi. F.A., halen tehdit edildikleri söylüyor."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir