Görüş Bildir
Haberler
CHP'den 'Çatı Aday'a İlk Tepkiler

CHP'den 'Çatı Aday'a İlk Tepkiler

adem kara
16.06.2014 - 17:21

CHP ve MHP’nin ortak aday olarak açıkladıkları Ekmeleddin İhsanoğlu adına CHP içinden çok sert itirazlar geldi. Ortak adayın Ekmeleddin İhsanoğlu açıklandıktan sonra CHP’nin içi de karıştı. Partili bazı isimler İhsanoğlu’nun doğru isim olduğunu ve denenmesi gerektiğini savunurken, İhsanoğlu’nun adaylığına karşı çıkan bir diğer kesim ise, İhsanoğlu’nun İslami geçmişinden rahatsız. İşte CHP içinden İhsanoğlu’na gelen ilk tepkiler:

AYGÜN: SİYASAL İSLAM AÇILIMI

Aygün, CHP’nin sağa açılma politikasının devamı olarak siyasal İslam’a da açıldığını iddia etti.

İçeriğin Devamı Aşağıda

MELDA ONUR: ''PROFİLE UYMUYOR'

CHP’nin İstanbul Milletvekili Melda Onur ise, partinin Cumhurbaşkanı adayı Ekmeleddin İhsanoğlu’nun partinin uzlaşı toplantısında talep edilen profile uymadığını belirtti.

NUR SERTER: 'CHP KENDİSİNİ İNKAR EDECEK BİR GİRİŞİMDE BULUNMUŞTUR'

CHP İstanbul Milletvekili Nur Serter, partinin Cumhurbaşkanlığı'na aday gösterdiği Ekmeleddin İhsanoğlu için, 'Cumhuriyet Halk Partisi, ilkelerine, ideolojisine, 90 yılı aşkın mücadelesine ters düşen bir Cumhurbaşkanı adayı ile kendisini inkar edecek bir girişimde bulunmuştur.' dedi.

Nur Serter'in açıklaması şöyle

'Cumhurbaşkanı adayı ile kendisini inkar edecek bir girişimde bulunmuştur.

CHP çizgisinde siyaset yapmanın ürkekliği içinde, çözümü İslamcı siyasete yakınlaşmakta arayan bir yönetim anlayışı, Atatürk’ün Partisini bitirmek isteyenlere ödül olarak sunulmaktadır.

Cumhuriyet değerleri ile kavgalı olan bir Başbakan’a karşı, onunla aynı kulvarlarda koşan bir aday üreterek rekabet etmeyi hedefleyenler, Çağdaş Türkiye’nin değerlerini savunmaktan vazgeçmeyi, başarıya ulaşmanın yolu olarak görmek aczine düşmüşlerdir.

Cumhuriyet Halk Partisine yakışan Cumhuriyet değerlerini onurla temsil eden bir aday etrafında bütünleşmektir.

Cumhuriyet Halk Partisine gönül verenler, bu umutla mücadele etmekten asla vazgeçmeyeceklerdir.’’

Haber+ Türk

Kaynak: http://www.haberartiturk.com/chpliler...
Yorumlar ve Emojiler Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0