Charlize Theron: “Tecavüze Uğramış Gibi Hissediyorum”

 > 
1PAYLAŞIM
Charlize Theron: “Tecavüze Uğramış Gibi Hissediyorum”

Oscar’lı Oyuncu Charlize Theron’un, Sky News kanalındaki bir söyleşinde medyanın özel hayatına ihlal etmesinden duygudu rahatsızlığı anlatırken “tecavüze uğramış hissediyorum” ifadesini kullanması büyük tepki gördü.

Charlize Theron sosyal medyada sert eleştirilere maruz kalırken pek çok kullanıcı Theron’un bu ifadesini tecavüz madurlarına saygısızlık olarak değerlendirdi. Twitter’da “Tecavüz ile medyanın özel hayatını ihlal etmesinin ne alakası var? İki yüzlü, iğrenç kadın” şekilde sert eleştiriler yapıldı.

Tecavüz madurlarına yardım derneği Rape Crisis ise açıklamaların uygunsuz olduğunu söyledi. Dernek, “Ünlü insanların tecavüz kelimesini bambaşka konuları anlatırken metafor olarak kullanmaları bizi her zaman hayalkırıklığına uğratıyor” dedi.

Sky News muhabirinin, “Google’da isminiz arandığında çıkanlar kariyerinizden çok özel hayatınız ile ilgili. Bu sizi rahatsız ediyor mu?” sorusuna “Tecavüze uğramış gibi hissediyorum” diyerek cevap veren Charlize Theron, “Bazı insanlar bundan keyif alıyor olabilir. Ama oğlum ve özel hayatım gibi benim için kutsal olan şeyleri korumaya çalışıyorum.” dedi. Theron Google’daki özel hayatı ile ilgili haberleri kastederek “O küçük karanlık odada yaşamaktan daha sağlıklıdır.” dedi.

  • dipnot.tv
Haberin Tamamı İçin:
Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir