Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen'in Zorunlu Aşı Getirilmesi ile İlgili Sözleri Aşı Karşıtlarını Kızdırdı!

12PAYLAŞIM

Henüz yaklaşık bir buçuk yıl olsa da uzun yıllardır hayatımızda gibi hissettiğimiz Covid-19'un aşısı giderek yaygınlaşıyor. Kitle bağışıklığının oluşması için de nüfusun büyük bir çoğunluğu aşılanmalı. Ama ne yazık ki önemli bir kitle aşı olmaktan kaçıyor. Peki, aşılamanın artması nasıl sağlanmalı?

Covid-19 virüsü hayatlarımızı bambaşka bir yöne sürükledi.

İşlerimizi kaybettik, ekonomik olarak zora girdik, sevdiklerimizi kaybettik, belki ağır bir şekilde biz de virüsü geçirdik, sağlığımız için evlerimize kapanıp özgürlüklerimizden olduk.

Ancak yakın geçmişte farklı ülkeler tarafından farklı aşıların bulunması hepimiz için umut oldu. Bununla birlikte de aşılama serüveni başlamış oldu.

Hatta aşılamanın yüksek olduğu pek çok ülkede hayat neredeyse normale döndü bile.

Ülkemizde de aşılama öncelik gruplarına göre birkaç ay önce başladı. Aşı vardı-yoktu derken geçtiğimiz ay Uğur Şahin ile yapılan anlaşmanın ardından süreç hızlandı ve herkese umut oldu.

Ancak iddialara göre beklenmeyen bir durum oluştu. Yaş grubunun düşmesi ve öncelikli gruplara yenilerinin eklenmesi ile hızlanan aşılamada, pek çok insanın aşı randevusuna gelmediği ve bu sebeple diğer insanların da aşılanamadığı veya aşıların ziyan olduğu söylendi.

Bu iddialar da "Aşılar zorunlu tutulmalı mı?" gibi düşüncelerin yaygınlaşmasına sebep oldu.

Ya da aşı olmayanların bir şekilde cezalandırılması, sosyal hayattan kısıtlanması vs. gibi.

Bununla ilgili Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Ersan Şen, katıldığı bir programda aşının zorunlu tutulması, zorunlu aşının anayasaya uygunluğu ve olmaması durumunda 2-3 yıl hapse atılması gerektiği ile ilgili açıklamalarda bulundu.

Bu açıklamalar da aşı karşıtlarının tepkisine yol açtı.

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

⬇️

Siz zorunlu aşılama ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Hapis cezası olmasa bile, aşı olmayanlara bir yaptırım uygulanmalı mı?

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
semboliksizofrenik

Bu aşı olmayanlarla maske takmayanlar aynı kişiler, birileri sizin yüzünüzden ölüyor, işini kaybediyor vs vs vs. Sizin bedeniniz sizin özgürlüğünüz olabilir ama sizin özgürlüğünüz benim özgürlüğümün başladığı yerde biter ve ben sizin yüzünüzden hasta olcaksam bu artık sizin özgürlüğünüz olmaz. Öyleyse Aşı olmazsanız evden çıkmayın, hiç bir yere gitmeyin Ne zaman hastalık biterse o zaman çıkarsınız

brazian

Bence salgın durumlarında duygusal davranan doğal seleksiyon ile elensin gitsin. Açık ve net fikrim budur. "Ben yeni icat edilmiş aşı olmak istemiyorum" diyen bireyden benim aşı olmak isteyen yakınım hastalık kapıp ölürse ya da sakat kalırsa o bireyi bulurum... gerisini siz doldurun.

kadehdolu

Küreselciler sizi dürtsün ya yeter ya olmazsanız olmayın ya

nermin-serbes

Bir çok insan kendi bedenimiz sorguluyoruz falan yazmış. İyi sırgulayın kardeşim ama sonuçlarına da katlanın o zaman. Bir hemşire olarak kaç tane meslektaşım hayatından oldu, sağ kalanlar da çoluğundan çocuğundan ayrı kalmak zorunda kaldı aylarca.. aşı belki hastalığı bitirmeyecek ama vücudu bu virüse hazırladığı için daha hafif semptomlar yaşanacak, ölümlerin sayısı azalacak. Tamam belki onam formlarında ölüm riski bs yazması göz korkutuyor amaacilde serum taktırmaya gittiğinizde açılan damar yolunun bile riskleri var. Tamam hapis biraz abartı ama aşı olmuyorum diye ortalığı yıkanlara da bir yaptırım uygulanmalı bana göre. Çünkü belli bir oranda bağışıklık kazanamadığımız sürece ülke normale falan dönemez. Okuldan uzak kalan öğrencileri, iflas eden hatta intihar eden esnafı, kendini riske atarak ailesine bakabilmek için çalışmak zorunda olan insanları ve istifa etme hakları bile dondurulan sağlık çalışanlarını düşünün biraz..

losthero15

Oldu olacak The Purge yapalım bunlara, olsun bitsin.

losthero15

Bkz. The Purge Film serisi.

Görüş Bildir