Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Cenaze Evinde Çalışan İnsanların Hayatları Boyunca Yaşadıkları En Akıl Almaz Olaylar!

-

Cenaze evinde çalışmak şüphesiz dünyanın en tuhaf ve ürkütücü işlerinden bir tanesi sevgili dostlar. Günün çoğunu ölü insanlarla geçirmek de bu insanların bir takım açıklanamayan deneyimler yaşamalarına sebep oluyor. İşte karşınızda kalp atışlarınızı hızlandıracak ve tüylerinizi diken diken edecek 10 ilginç cenaze evi hikayesi:

Kaynak: http://bloggersarena.com/weird/Funeral-H...

10. Titreyen beden

"Akşam işimi bitirmiştim ve bazı evrak işleriyle uğraşıyordum. Tam o sırada cesetlerden birinin ürperdiğini gördüm. Daha önce ya da sonra hiç titreyen bir ceset görmedim ve bunun hiçbir açıklaması yok..."

9. Kendiliğinden yanan ışıklar

"Akşam 10 sularıydı. İki yıl boyunca tek bir açıklanamayan olay yaşanmamıştı. Şapelin ışıklarını söndürdüm ve tabutu bir kez daha kontrol etmek için yaklaştım. Tam o anda ışıklar tekrar geldi. Benden başka kimse yoktu ve lamba düğmesinin yakınında değildim..."

8. Şahinin kötü zamanlaması

"Ben bir cenaze levazımatçısı ve makyajcısıyım. Bugüne kadar pek çok kötü cenazeye şahit oldum ve bu da onlardan biri. Ölünün ailesi, kırsal bir bölgede düzenlenen törende ölünün anısına havaya güvercinler saldılar. Onlara bunu yapmamaları söylenmişti fakat yaptılar ve bir şahin gelip güvercinlerden birini parçalara ayırdı. Bir cenazede karşılaşmak için kötü bir senaryo..."

7. En iyi dostlarımız

"Annem bir cenaze evinde çalışıyordu. Bir gün ondan tavan arasına çıkıp bir takım eski kayıtlara bakması istendi ve yukarı çıktığında bir bebek tabutuna rastladı. Tabutu ayağıyla kenara itmek istedi ve o anda tabutun boş olmadığını fark etti. Ardından tekrar aşağı indi ve patrona tabutla ilgili sorular sormaya başladı. Patronun verdiği cevap ise, tabutun içinde mumyalanmış bir köpeğin bulunduğu ve köpeğin sahibi olan müşteri ölene kadar saklanması gerektiğiydi. Çünkü sahibi, öldüğü zaman köpeğiyle birlikte gömülmek istiyordu."

6. İnleyen cesetler

"Eğer cesetlerin ciğerlerinde hava kalmışsa onların yerini değiştirmek havanın dışarı çıkmasına sebep olabilir. Bu sebeple hava boğazlarından geçerken kimi zaman tuhaf sesler çıkarırlar. Bu daha çok bir şırıltı gibidir. Bunu bilmeme rağmen eğer yalnız çalışıyorsam yine de korkarım..."

5. Titreyen ışıklar

"Ben bir hemşireyim ve çalıştığım hastanedeki ışıklar yalnızca morgun hemen dışındaki alanda titriyor. Normal zamanda tuhaf bir şey yok ancak ne zaman morga bir ceset götürüyor olsak ışıklar titremeye başlıyor ve bu beni çok ürkütüyor..."

4. Elimi tutan ceset

"Ben doku yenileme işinde çalışıyorum. Yani cesetlerin güzel görünmesini sağlayarak cenazeye hazırlıyorum. İşimin en sevmediğim kısmı ise ölüleri doku yenilemesi için hazırlamak. Bu süreçte cesedin kollarını ve bacaklarını tıraş etmem gerekiyor. Bir keresinde çok yeni ölmüş bir bedenin üzerinde çalışırken kolunu tıraş etmek için elini tuttum ve onun parmaklarının da benim elimi sıktığını fark ettim. Korkunçtu fakat bunun rigor mortis (ölümden sonra kasların kasılması) sebebiyle olduğunu biliyordum."

3. Korkutan ikiz

"Annem cenaze işinde çalışıyordu ve ben de bazen törenin yapılacağı şapeli hazırlamak için ona yardım ediyordum. Bu törenlerden bir tanesi boğularak ölen küçük bir çocuk içindi ve aile çocuğun ikizine, tabutta yatan çocukla aynı giysileri giydirmişti. Bu epey korkutucuydu..."

2. Göz protezi

"Bir cenaze levazımatçısının yanında yarı zamanlı olarak çalışıyordum. bir seferinde göz protezi olan yaşlı bir kadını hazırlamamız gerekiyordu ve ailesi gözlerinin tamamen açık olmasını talep etmişti. Onu tabutun içinde gördüğüm anda hissettiğim korkuyu asla unutamayacağım..."

1. Bir anda doğruldu

"Komşum bir cenaze levazımatçısıydı. Bir gece çalışırken birkaç alet almak için arkasını döndü ve bir süre sonra göz ucuyla cesedin doğrulduğunu fark etti. Hiç düşünmeden merdivenlerden aşağı indi ve kaçmaya başladı. Ancak bunun rigor mortis sebebiyle olduğunu biliyordu ve geri döndüğünde yaptığı şeye kahkahalarla güldü. 15-20 senedir bu işi yapıyordu ancak içgüdüleri, deneyimine üstün gelmişti..."

Onedio IQ'yu Facebook'dan takip etmeyi unutmayın!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
culog

Zaten cansız bedenle aynı ortamda bulunamam o ayrı bir durum.Fakat Allah "rigor mortis" in de belasını versin.Başıma gelse bağırsaklarımda bir damla bok kalmaz o kadarını diyeyim.Ötesi zaten geçirilen şok sonrası ölüm olur.

denizzozturkk

9. Pek de paranormal bir olay değil. Bende de bazen olur. Işıkları kapatırken veya açarken düğmeye tam basmazsın ve ortada dengede duran düğme ve bir süre sonra kendiliğinden diğer tarafa doğru gider. İsterseniz siz de evde yapabilirsiniz. Ama her düğmede olur mu bilmem.

Gizli Kullanıcı

hmmm peki ne diyim yani ürkütücümsü birşey

jamal-musayev

Bir patoloji uzmanıyım. Çalıştığım yer ülkenin medikal otopsi yapan tek merkezi. Bir gün gece geç saate kadar çalışmak zorunda kaldım, çünki ertesi gün yurtdışına gidecektim ve 1 hafta sonra dönecektim. Gecenin ikisinde kurumdan ayrıldım. Doğal olarak o saatte gece nöbetçisinden başka kimse yoktu. Arabayla eve giderken telefonum çaldı. Arayan çalışma odamın numarasıydı. Donuk bakışlarla telefona baktım ve açıkcası açmaya korktum. Bu imkansızdı. Çünki odamı kilitleyip çıkmıştım, gece nöbetçisinde anahtar falan yoktu. Bunları düşünürken tekrar oda numaramdan çağırı geldi. Eve geldim eşime çağrıları gösterdim. Hallüsinasyon olmadığından emin oldum. Yurtdışından döndükten sonra yerel telekomunikasyon şirketine gittim, böyle bir olay yaşadığımı anlattım. Bilimsel bir açıklama istiyordum çünki. Hani hatlarda olan bir sorun yüzünden ola bilir miydi acaba?? Şirket çalışanları şaşkındı. Çünki benim oda numaram zaten cep numarası arama için kapalıymış. Yalnız sabit numaralar aranabilirmiş.

usengec

Eee sonuç?

jamal-musayev

Mechul... Hiçbir mantıklı açıklama yapamadılar...

jamal-musayev

:))))) pek öyle bir şeye benzemiyordu Ayşe Erhal

Gizli Kullanıcı

en korkuncu buydu

andy

Arkanda biri var.

Görüş Bildir