Cem Adrian'ın "O Ses Türkiye" Hakkında Söyledikleri Olay Yarattı!

-

Başarılı sanatçı Cem Adrian, O Ses Türkiye'de yaşanan bir olay üzerine sosyal medyadan yaptığı açıklamalarla büyük yankı uyandırdı.

Ercan Tok isimli yarışmacı, çeyrek finalde elenmesinin ardından canlı yayında yaptığı veda konuşmasında Ebru Gündeş'den iş istedi.

Acun Ilıcalı, yarışmacıya sitem ederek bu tarz işlerin gizli yapılması gerektiği yönünde kendisini uyardı.

Tam bu olayın üzerine Cem Adrian bir açıklama yaparak O Ses Türkiye'yi ve dolayısıyla Acun Ilıcalı'yı topa tuttu

"Müziğe aşık ruhlara umut ve ışık sunuyorsunuz. Sonra o güzel insanlar ışığa uçan kelebekler gibi sizden medet umuyorlar. Siz onları sadece " yarıştırıp, karşı karşıya getirip, kırıp, döküp, tüm sevdikleri önünde kaybettirip, incitip bununla para kazanıyorsunuz. Hiçbirinin hayalleri, umutları, geçmişleri ve gelecekleri umurunuzda değil. O koltuklarda utanmazca oturup bunu yapıyorsunuz. Şu fani dünyada insanların umutlarını sömürüp, gözyaşlarıyla beslediğiniz reytinglerden kazandığınız her maddi şeyin hesabını ödemenizi diliyorum. Bu dünyada."

Hızını alamayan Adrian, birkaç saat sonra bir yazı daha paylaşarak eleştirilerini sürdürdü.

"Hayatımın hiçbir döneminde medya yalakası olmadım ve olmayacağım. Benim medya konusundaki net çizgimi bilen dostlarımız bunun farkındalar. Bu ve ben konusunda hiçbir fikre sahip olmayan, sadece bir şey demek için bir şey diyen kişiler bilmelidir ki; boşa vakit harcarlar. Prim mrim gibi sözcükler benim lügatımda yok. Herkes gibi yanlış gördüğüm, doğru bulduğum, sevmediğim, sevdiğim her şeyi-kimsenin takip etmek zorunda olmadığı- platformlarımda paylaşıyorum. Hiç kimseden, hele hele medyadan hiç korkum yok. Kariyerimin yapı taşında medya yok. İşlerini ciddiye alıp yapan, küçük bir azınlık kalan arkadaşları tenzih ederek söylüyorum ki "bu kokuşmuş sistemle hiç işim yok" Kim kör, kim sağır bilemiyorum ama ben dilsiz değilim. Eleştirdiğim o insanlar ne yaptıklarının farkında. Yer farkında... Gök farkında... Gerçek, doğru bir tane. Daima bu. Dilerim hep doğru ile kalın. Sevgilerimle...

Bu sert sözlerin üzerine dün yayınlanan final programında Acun Ilıcalı ve Murat Boz'dan üstü kapalı bir yanıt geldi.

Acun Ilıcalı, kendisinin programa bir katkısının olmadığını, jürilerin ciddi katkı sunduğunu ancak programı izlenilir kılan unsurun yarışmacılar olduğunu söyleyerek yarışmacılara "özel" bir teşekkür etti. Murat Boz da nitelikli seslerin O Ses Türkiye programı sayesinde ortaya çıktığını söyledi

Sosyal medyadan ise tepkiler gecikmedi

Peki sizce kim haklı?

Cem Adrian
Acun Ilıcalı

BONUS: Ünlü düşünür Atilla Taş da fırsattan istifade aforizmasını yaparak bizleri şaşırtmadı

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
kubra0090

kimseye haklı diyemiycem fakat murat bozun da dediği gibi birçok ünlü isim oradan çıktı aleyna tilki mesela hiç değilse insanlara sahne deneyimi kazandırıyor (o ses Türkiye izlemesemde bu yorumu yapıyorum)

yagmurchanci

Cem Adrian'a ''galiba albüm çıkarıcak'' vs. laf atanlara kızmamak lazım alışmışlar popüler kültürün kurbanı olmuş yalanla dolanla iş yapan sanatçılara ki herkesi kendileri gibi sanıyorlar. Neyse efendim siz bu adamı böyle bilin,aman siz desteklemeyin. Biz birbirimize yeteriz

bubonem-puella

Acunu sevmem ama cem adrian da en az onun kadar itici gelir bana.Her marjinal insanı kafanızın tepesine çıkarmayın.Kasıntı ve devamlı farklı olma dürtüsü taşıyan modern zaman şarkıcısı...kendini şöhret dünyasında dikkat çekmek istemiyorum ayaklarıyla sivriltmeye çalışıyor.Şu adamı bi müzik duayeni falan sanmayın fikirleri marjinal kabul ama sadece marjinal.. elle tutulur bi söylevini görmedim ben daha..onlarca röportajını dinledim okudum hakkında yazılan bir çok şey okudum ama inanın gözünüzdeki harika adam, sanatçı profili birden yıkılıyor..çünkü adamda kasıntı bi tavır bi yapmacıklık var bi insan devamlı mutsuz yalnız acılı olamaz devamlı çıktığı her yerde aynı şeyleri söyleyemez..ayrıca bu sadece bir "YARIŞMA"..adı üstünde.Bu kadar hassas insanı oynamaya gerek yok..insanlar yeneceğini de yenileceğini de bilecek katılıyor böyle yarışmalara.Durduk yere sağduyulu, hassas, düzen karşıtı ergen profili çiziyor..

ibrahimciloglu

Olaya Kişiler açısından bakarsanız eğer yanılırsınız...! Ana Fikir'e bakmazsanız cem adrian veya acun ılıcalı taraftarı herkes birşeyler yazıp cevap vermek niyetinde olacaktır...TABİİ SİZ ZATEN İNSANLARIN DİKKATİNİ ÇEKİP BÖYLE ŞEYLER YAPMAK İSTİYORSANIZ O AYRI... cem adrian'ı tanımadığını idrak ediyorum... şahsiyetin kendisi zaten duygusal biri... kasıntı değil.... siz belli ki ya hiç insan çeşidi görmemişsiniz yada dikkat etmemişsiniz... size tavsiyem başınızı çıkarıp çevrenizi gözlemleyin... farklı biri olmaya çalışmıyor zaten konserlerini takip eden herkes bilir ki ...O FARKLI... SİZE TAVSİYEM OLAYLARA ANA FİKİR OLARAK BAKIN KİŞİLER OLARAK DEĞİL...

burcuokutann

İyi de Cem sürekli mutsuz,acılı bir profil çizmiyor ki. Günlül hayatında neşeli,sürekli gülen birisi olduğunu söylüyor. Ki öyle. Yanlış dinlemişsiniz siz,tekrar dinleyin.

meric3575

Acun'un tek derdi okumak ya da bir sey uretebilmekten aciz gerizekalilarin sirtindan para kazanmak. Adamin yaptigi ise yarar bir tane program yok.

supertan

acur ve avanesi hiçbir platformda haklı olamaz, Cem Adrian da adamın köküymüş helal olsun...

Görüş Bildir