Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Camilerde Kadınlara ve Erkeklere Ayrılan Bölümlerin Arasındaki Devasa Fark Sosyal Medyanın Gündeminde!

8PAYLAŞIM

İbadet ederken bile yaşanan cinsiyet ayrımcılığı...

Bildiğiniz üzere bazı camilerde kadınlar içi ayrılmış bir bölüm oluyor. Birçok Müslüman kadın da burada ibadetlerini gerçekleştiriyor.

Bugün Twitter'da Büşra isimli bir kullanıcı camilerde kadınlara ayrılmış olan bu bölümlerin içler acısı halini serdi gözler önüne.

twitter.com

Birlikte bakalım:

👇

👇

👇

👇

1. Tabii hal böyle olunca birçok kişi duruma tepkisini gösterdi:

twitter.com

2. 👇

twitter.com

3. 👇

twitter.com

4. 👇

twitter.com

5. 👇

twitter.com

6. 👇

twitter.com

7. 👇

twitter.com

8. 👇

twitter.com

9. 👇

twitter.com

10. 👇

twitter.com

11. 👇

twitter.com

12. 👇

twitter.com

13. 👇

twitter.com

14. 👇

Siz ne düşünüyorsunuz? Yorumlarda buluşalım!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
senay-senay4

erkeğe din yapmışlar kadına zulüm ''kadınların yarım akıllı olduğunu dile getiren bir dine inanan kadınlar, gerçekten yarım akıllıdır''

ahmet-attonu

kadınların yarım akıllı olduğunu diye ne dinde ne kuranda nede hiç bir yerde bulamazsın nerden duydun bilmiyorum şunu araştırmanı istiyorum islamdan önce bak bakalım kadın nasıl yaşardı ve kız çocuklarını nasıl diri diri gömerlerdi aşırı manyak kendini dinci sanan piçleri kala almayın

agent-smith-official

@Şenay Şenay İslam öncesi ve İslam sonrasında Mekke'deki kadınların yaşamı hakkında iyice bir araştırma yapman gerekiyor.

ruveydaaydin

İslam öncesinde kadınlar özgürdü istedikleri kişiden çocuk yapabiliyor ticaret yapabiliyor hatta kabile reisi bile olabiliyorlardı .En güzel örneği haticedir kendisi dul ve mekkenin en zengin tüccarıdır. Dul bir kadının develerle yol alıp ticaret yapabildiği bir mekke de kadınların özgür olmadığını söylemek tam bir aptallık. Şuan müslüman kadınların çalışması haram sayılıyor islam erkek dinidir tarih bilgisi olmayan sensin.

agent-smith-official

Çok haklısın. İslam öncesinde kız çocukları diri diri toprağa gömülmezdi. Kadınlar mirastan pay almazdı. Kadınların sözlerine itibar edilir, kadınlar tanıklık yapardı. Kadınlar uğursuz görülmezdi. Ne zaman ki İslam geldi, bütün bunlar tersine döndü değil mi?

agent-smith-official

Yukarıda bahsettiğim durumların soylu ailelerden gelen kadınlar ve kız çocukları için geçerli değildi. Bahsettiğin Hatice de soylu bir ailedendi ve zengindi.

senay-senay4

bakara suresi 223, 228, 282,nisa süresi 3,24,34 talak suresi 4 ayetleri aç oku uğraştırma beni buraya yazmakla bunlar birebir kuranda geçenlere örnek onun dışın da hadisler var ki oo ona hiç değinmeyeceğim insanın sinirlerini bozuyor yani arkadaşım kısaca islam da dahil tüm dinler kadın düşmanıdır kadını aşalar kadını kul köle yok sayar bu dinlere inanan kadınlar da oldukça acınasılar

ahmet-attonu

o öyle değil develeri alıp bir yere gitmezdi mekenin en zenginlerinden kadını yanın onlarca tüccar elaman olarak çalışırdı kadının çalışmasına haram diyen islam değil manyak suudi wahabi ve iran daki şiyiler

pazartesi

Antepteki camide kadın bölmesinin çok kötü olması, inadına erkek bölmesinde arka safta namaza durmam, imamın uyarması... durumu anlatıp isyqnımı dike getirince bir hafta sonra eski bölme kapatıldı, arka safa perde çekilip kadın bölümü yapıldı. İmamla alakalı bir şey bu. Bir adet perde olayı çözüyor zaten.

tek-yol-islam

Araplar öyle boktan bir ırktır ki islamın en büyük yıpratıcısı başına gelmiş en iğrenç şeydir nefret ederim iğrenç kültürlerinden ve kendilerinden

dr_geyik

Siz İslam'ın hala kadınlara değer verdiğini mi zannediyorsunuz? "Sanki sadece erkekler için yapılmış gibi" demiş bir tanesi. Tabi ki öyle, ne zannettin? Kafandaki o türbanı niye taktığını zannediyorsun? Mücadele veriyorsun bir de bütün bunlar için. Türk kadınının en büyük düşmanı İslam'dır.

adamolunlan

Erken dönem alman klasiklerinin belki de en güzellerini yazmış adolf anderssen’in bu konuda çok güzel bir hikayesi vardır. Küçük bir marangoz dükkanının sahibi almond’un kızı Klara sürekli filmlerdeki çekim hatalarından yakınmaktadır. Almond kızına bir gün der ki, keseceğim odunları istediğim gibi yerine dizmekle mükellefsin. Eğer dediklerimi harfiyen yaparsan bu sorununa cevap bulacaksın. klara bu işten bir şey anlamaz ama kabul eder. Her gün kütükleri babasının istediği yere koymaya başlar. Zamanla küçük küçük odunlar evin bahçesinin her yerini kaplar hale gelir. ve son kütüğü de yerine koyduğunda babası klara’yı evin damına çağırır. Klara damdan aşağı baktığı zaman hayrete düşer. yerleştirdiği odunlar bahçede dev bir “DERDİNİ SİKEYİM” yazısı oluşturmuştur. Yani siz kendinizi ibadete verin camileri doldurup taşırın erkeklere yer kalmayacak hale getirin önce. Erkekler büyük bir sevinçle, istekle, coşkuyla size kuş yuvası kıvamında ibadet yerleri hazırlar. Dünyada ilk ve tek olun.

agent-smith-official

Camilerde bunlarla karşılaşan, zaten çocukluğundan beri sadece erkek çocukların camiye gittiği bir ailede yaşayan kadınlar, doğal olarak camiye gitmeyecektir.

Görüş Bildir