Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

2 Bakan Hakkındaki Gensoru Reddedildi

 > 
35PAYLAŞIM

HDP'nin Soma ve Ermenek başta olmak üzere madenlerde meydana gelen kazalarda sorumluluğu olduğu gerekçesiyle Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız ve Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik hakkında verdiği gensoru önergeleri, TBMM Genel Kurulu'nda reddedildi.

İki bakan hakkında verilen önergelerin gündeme alınıp alınmaması görüşüldü. Kendisi hakkında verilen gensoru önergesi üzerinde konuşmak üzere kürsüye gelen Enerji ve Tabi Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız, “Biz kömürü daha fazla üretmemiz lazım. Kömürün daha fazla üretilmesini bir suç gibi göstermek doğru bir yaklaşım değil" dedi. Yıldız, sözlerini şöyle sürdürdü:

“Bugün adalet karşısında kendisini koruyabilen, şu veya bu gerekçe ile koruyabilen yapıda insanlar oluşmuş olabilir. Sizin ve bizim inandığımız, hep beraber düşündüğümüz, ahirette bunların hesabını tek tek vereceğiz. İnsanların tek başına kanunların karşısında kendisini temize çıkartması yetmez. Ben hem kanunlar karşısında hem de uhrevi kurallar karşısında kendimizi bağlayıcı hissediyorum."

İki bakan hakkında verilen önergelerin gündeme alınması ise reddedildi. Gensoru'nun reddedilmesinin ardından AK Partili milletvekilleri, Enerji ve Tabii Kaynaklar Bakanı Taner Yıldız'ın yanına giderek tebrik etti.

- > DHA__

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir