Bu Yıl da Korkuyu İliklerimize Kadar Hissedeceğiz: 2018'de Kaçırılmaması Gereken 12 Sağlam Korku Filmi

-

Korku severler bu yıl da filme doyacak! Birbirinden başarılı yapımların karşımıza çıkacağı 2018 yılında kaçırmamanız gereken filmleri derledik. 

Film özetleri Beyazperde.com'dan alınmıştır. 

1. Insidious: The Last Key (Ruhlar Bölgesi: Son Anahtar) | 5 Ocak

Ruh Bölgesi serisinin dördüncü filminde yönetmenliği ikinci kez bir uzun metraja imza atan, genç isim Adam Robitel üstleniyor. Senaryoda Leigh Whannell'in imzası varken oyuncu kadrosunda Angus Sampson, Lin Shaye ve Spencer Locke öne çıkan isimler...

2. Mom and Dad | 19 Ocak

24 saat boyunca dünyadaki tüm ebeveynler bilinmeyen bir sebeple çocuklarına zarar vermeye başlarlar. Genç bir kız ve onun küçük kardeşi de kendi anne ve babalarının kontrolsüz öfkesinden kaçarak hayatta kalmaya çalışırlar.

3. Annihilation (Yok Oluş) | 23 Şubat

Gerçekleşen anormal faaliyetlerden dolayı hükümet tarafından gizlice karantinaya alınan gizemli “Area X” bölgesi, onyıllardır kıtanın geri kalanından ayrıdır. Doğa, insan uygarlığının son izlerini de bölgeden silmiş durumdadır. İlk keşif gezisi, bozulmamış, cennet gibi bir doğanın süregeldiğini rapor etmektedir. Bölgeye giden 2. keşif grubu toplu intiharla, 3. keşif grubu dost ateşiyle, en sonuncu olan 11. keşif grubu ise kendilerinin bir gölgesi olarak geri dönmüş ve kısa süre sonra kanserden ölmüştür. 12. keşif grubunu oluşturan bir biyolog, bir antropolog, bir psikolog ve bir araştırmacı, kendilerini nelerin beklediğini bilmeden bölgeye giriş yapar. Görevleri araziyi haritalamak, örnek toplamak ve bütün gözlemlerini raporlamaktır. Akıl almayacak topografik anomalilere ve yeni yaşam biçimlerine şahit olan ekibin birbirlerinden sakladıkları sırların ortaya çıkması ise her şeyi değiştirecektir...

4. The Strangers: Prey at Night (Ziyaretçiler 2) | 9 Mart

Bir aile, bir grup akrabayla birlikte kalacakları mobil ev alanına geldiklerinde şaşkınlığa uğrarlar. Bu ıssız yerleşim alanında kimse yoktur ve herkes gizemli bir şekilde götürülmüş gibidir. Bilmedikleri şey ise karanlıkta gizlenmekte olan üç maskeli psikopatın onların her hareketini izlediğidir. Bu tehlikeli üçlü, ailenin hayatta kalmak için neleri göze alabileceğini test etmek için her yolu deneyecektir...

5. A Quiet Place (Sessiz Bir Yer) | 6 Nisan

2 çocuklu bir aile, izole bir kırsalda sakin bir yaşam sürmektedir. Henüz büyüme çağlarında olan çocuklar da, ebeveynleri de hiçbir şekilde konuşmamakta, işaret diliyle anlaşmaktadır. Ancak bunun sebebi konuşamıyor olmaları değildir. Aile gıcırtı çıkaracak her türlü adımdan, ses yapacak her türlü hareketten uzak durmaktadır. Ancak günün birinde bu sakin hayat, küçük çocukların oyun oynarken bir lambayı devirmeleri ile tepetaklak olur. Durgun sessizliğin içinde çıkan bu ses, ailenin peşindeki varlığın dikkatini hemen çekecek ve aile sessizliklerini bozmanın bedelini ağır ödeyecektir...

6. The New Mutants (Yeni Mutantlar) | 13 Nisan

Charles Xavier'in okulundan mezun olan bir grup mutant kahramanın hikayesini anlatan filmde yönetmenliği Josh Boone üstleniyor.

7. Slender Man | 18 Mayıs

Deneyimli yönetmen Sylvain White’ın yönetmenliği üstlendiği filmde David Birke senarist olarak görev alıyor. Çoğunlukla genç isimlerin yer aldığı oyuncu kadrosu Joey King, Julia Goldani Telles, Annalise Basso, Jaz Sinclair, Javier Botet, Kevin Chapman ve Alex Fitzalan’dan oluşuyor. Prison Break, Person of Interest ve Game of Thrones dizilerinin bestecileri Brandon Campbell ve Ramin Djawadi filmin müziklerini üstleniyor.

8. The Nun | 13 Temmuz

The Conjuring 2 filminin spinoff filmidir.

9. The Predator | 3 Ağustos

Fantastik aksiyon klasiklerinden Predator'ın 4. filminin ne devam filmi ne de yeniden çekim olacağı duyurulmuştu. Filmin evreninni geliştirmeye yönelik çekilecek film The Predator'ın yönetmen koltuğunda The Nice Guys, Kiss Kiss Bang Bang ve Iron Man 3 filmleri ile tanınan Shane Black yer alıyor. Ayrıca Black, orijinal ilk filmde Hawkins karakterini canlandırmıştı.

10. The Meg | 10 Ağustos

Uluslararası bir deniz altı gözlem programının parçası olan derin deniz sualtısı, soyunun çoktan tükenmiş olduğu düşünülen büyük bir yaratık tarafından saldırıya uğrar. Hasar gören denizaltı, mürettebatı içeride kapana kısılmış bir halde, Pasifik Okyanusu'nun en derin yerinde durmaktadır. Vizyoner Çin okyanus bilimcisi, kızı Suyin'in gönülsüzlüğüne rağmen, mürettebatı kurtarması için uzman derin deniz kurtarma dalgıcı Jonas Taylor'ı tutar. Taylor sualtının çevresinde süzülen bu canavarla daha önce de karşılaşmıştır; tarih öncesinden kalan ve iki buçuk milyar yıl önce soyunun tükendiği zannedilen, 23 metrelik bir Megalodon. Taylor aşağıda sıkışıp kalmış herkesi kurtarmak için kendi hayatını riske atmalı, korkularıyla yüzleşmeli ve dünyanın en tehlikeli yırtıcısının karşısına çıkmalıdır...

11. The Little Stranger | 31 Ağustos

Lenny Abrahamson'ın yönetmen koltuğunda oturduğu filmin senaryosunu Lucinda Coxon, Sarah Waters'ın romanından uyarlayarak kaleme aldı. Filmin başrollerinde ise Domhnall Gleeson ile Ruth Wilson yer alıyor.

12. The House With a Clock in its Walls | 21 Eylül

Lewis Barnavelt, ailesinin ölümünün ardından gizemli amcası Jonathan’ın yanına Michigan’a gönderilir. Amcasını tanımaya çalışan Lewis, kısa sürede onun bir büyücü olduğunu keşfeder ve büyülü bir dünyaya adımını atar. Bu güç sadece iyi insanların elinde değildir. Kötü bir büyücü olan Isaac Izard, kıyametten sonra neler olacağını merak etmektedir. Bunun için de kıyamete neden olmak ister. Lewis, Isaac Izard’ın bu isteğini öğrenmiştir. Isaac amacını gerçekleştirmek için kara büyülü bir saat yapar. Saat var olduğu surece ilerleyecek ve kıyamet gününe gün sayacaktır. Saati Jonathan’ın evine saklayan Isaac zaman dolmadan önce ölür. Lewis ve amcası Jonathan zaman dolmadan ve saat Isaac’ın karısı Selena’nın eline geçmeden onu bulmak zorundadır.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
fatih-macit

Önerileriniz hep bok gibi.

caglacalligil

En iyi Korku Filmleri Sitenin linkini yazmama bakmayın, aslında bu listeyi okumanızı tavsiye etmem.. Çünkü bu listedeki filmler resmen damardaki kanı donduruyor.

teknolojihaberm

Buyurun en baba korku filmleri için adı üstünde sitemizi ziyaret edin.

antichrist-superstar

Nicolas cage tam marilyn manson amk.

33nesli-han

vayyyy hikayeleri güzel gibi izlenir

Görüş Bildir