Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bu Kadarı da Fazla Artık Dediğiniz Yerde İmdada Yetişmeyi Başaran Aşırı Çılgın 15 Olay

-

Dünyada enteresan olayların asla bitmeyeceğinin ispatı olan içeriklerimizin bu haftaki ayağıyla sizlerleyiz.

1. Eski ABD başkanı Calvin Coolidge ofisindeki acil durum butonuna sık sık basar, korumaları telaş içinde içeriye dalarken masasının altında saklanıp eğlenirdi.

2. 2002'de bir inek, Cincinnati’deki bir mezbahanın 2 metrelik çitini aştı, onu arayan polisleri 11 gün boyunca atlatmayı başardı, ulusal gazetelere manşet oldu ve sonunda New York’a ulaşarak özgürlüğüne kavuştu.

Bu olaya Cincinati Özgürlüğü deniyor.

3. Guinness Rekorlar Kitabı en şişman hayvanlar kategorisini iptal etti. Rekor kırmak amacıyla hayvanlarını aşırı besleyen insanları engellemek için.

4. 1 Nisan 1998’de Burger King gazeteye verdiği ilanda “solaklar için Whopper” çıkardığını açıkladı.

O gün binlerce müşteri Burger King’e akın edip “solaklar için Whopper” sipariş etmek istedi.

5. Bir zamanlar Amerika’da 4 milyar civarı kestane ağacı vardı. Fakat bir mantar türü hepsini yok etti.

6. 1987’de Fisher-Price firması, ses kasetlerine video kaydedebilen bir kamera çıkardı.

7. Patlayan volkan neticesinde ortadan kalkan Pompeii şehrindeki graffiti’lerden birinde şöyle yazıyor: “Ağlayın kızlar. Penisim sizden vazgeçti. Artık erkeklerle haşır neşir. Elveda!”

8. O esnada genç bir delikanlı olsa da, John F. Kennedy Büyük Buhran diye bir şey olduğunu Harvard’da okurken öğrendiğini itiraf etmiş.

9. Nikola Tesla bir kumar bağımlısıydı. Tüm eğitim parasını kumarda kaybedince okulundan atıldı ve sinir krizi geçirdi.

10. Güney Amerika’da yerin altında, devasa esrarengiz tüneller mevcut. Bu tünellerin nesli tükenmiş dev tembelhayvanlar tarafından açıldığı düşünülüyor!

11. Ava Gardner bir defasında Ernest Hemingway’in havuzunda çırılçıplak yüzdü. Hemingway bu olayın ardından havuzun suyunun hiç değiştirilmemesini emretti.

12. Zildjian isimli zil firması dünyanın en eski firmalarından biri. 1623 yılında İstanbul’da kuruldu.

Amaçları Osmanlı Devleti’nin düşmanlarını savaş alanında korkutmak için ziller üretmekti. Bugün milyonlarca müzisyen, davullarında Zildjian marka zilleri tercih ediyor. 

(Yok, viral almadık, atlamayın hemen. Yalnızca oldukça havalı bir hikaye.)

13. Saddam Hüseyin’in oğlu Uday'ın gerçek bir Iron Maiden’ı vardı (dikenlerden oluşan bir işkence aleti) ve sevmediği insanları onunla cezalandırıyordu.

Saddam Hüseyin’in oğlu Uday'ın gerçek bir Iron Maiden’ı vardı (dikenlerden oluşan bir işkence aleti) ve sevmediği insanları onunla cezalandırıyordu.
Saddam Hüseyin’in oğlu Uday'ın gerçek bir Iron Maiden’ı vardı (dikenlerden oluşan bir işkence aleti) ve sevmediği insanları onunla cezalandırıyordu.

14. Sean Connery bir defasında ismi James Bond olan bir polis tarafından trafik cezasına çarptırıldı.

15. 2005’te Etiyopya’lı bir kız 7 adam tarafından kaçırıldı ve dövülmeye başlandı. O esnada bir aslan sürüsü oraya gelip adamları kovdu ve yardım gelene kadar kızı korumaya devam etti.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
oneoyle

Patlayan volkan neticesinde ortadan kalkan Pompeii şehrindeki graffiti’lerden birinde şöyle yazıyor: “Ağlayın kızlar. Penisim sizden vazgeçti. Artık erkeklerle haşır neşir. Elveda!” .... Arkadaş nasıl bir uydurmadır:D

umut.edu

#6 ?

nonserviam1907

kaynak: götüm

maivedeniz

Aslanlar bile insanlardan daha medeni

alp_er

aslanda bayağı bir heybetli hayvanmış.

Görüş Bildir