Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bıktık Artık Kalıplaşmış Algılarınızdan: 'Sevgiliyi Hak Etmiyor' Diyenlere Büyük Beden Blogger'ın Cevabı!

287PAYLAŞIM

Melissa Gibson genç, neşeli ve vücuduyla barışık, büyük beden bir blogger. Sayfasında paylaştığı ilham verici içeriklerle dikkat çeken Melissa dünyanın dört bir yanındaki insanlara öz güven ve sevgi yayıyor. Melissa'nın başına ne gelmiş merak ediyorsanız gelin Yahoo'dan derlediğimiz haberimizi birlikte inceleyelim.

Kaynak: https://au.be.yahoo.com/lifestyle/real-l...

Her şey Melissa'nın yılbaşı gecesi paylaştığı bu fotoğrafla başladı.

Ertesi sabah kalktığında karşılaştığı nefret dolu, genellikle çiftin vücut tiplerinin farklılığıyla ilgili olan, yorumlar karşısında şoka girdi. Yorumların bazılarında Melissa'nın bir erkek arkadaşı hak etmediği ve erkek arkadaşının bir tür fetişe sahip olduğu bile yazıyordu.

Neyse ki Melissa kendine güvenen ve bu konuda kendini rahatça savunabilecek bir kadındı ve başka bir paylaşım ile şu şekilde cevap verdi;

"Sevdiğiniz adamın yanında parlak bir elbiseyle fotoğraf çektirmeniz insanların vücudunuz hakkında eleştirilerde bulunmasına, ilişkinizi sorgulamalarına ve sizi sevdiği için sevgilinizin yargılanmasına neden oluyor. (...) Eğer insanlar bizi kendi halimize bırakmazsa, aşkımız, alanımız, sorgulanmadan kabul edilme ve desteklenme haklarımız için çabalamaya devam edeceğiz."

Ayrıca gerçek aşkın sadece görüntüden ibaret olmadığını insanların anlaması gerektiğini vurguladı.

"İkimiz de birbirimizin tam da istediği şeyiz, ve bilin bakalım ne? Vücutlarımız da buna dahil. Bu anormal bir durum ya da bir fetiş değil, oldukça doğal. Yani kendi güvensizliklerinizi benim üzerimden tolere etmeye çalışırken benim sizin oynadığınız bu oyunun bir parçası olmadığımı da anlamaya çalışın."

Genç kadının kazandırdığı yeni perspektifin 10,000'den fazla beğeni ve 400'den fazla yorum alması da gecikmedi...

Melissa'yı haklı bulanlar ona böyle destek oldu:

"Aşk aşktır, bir formülü yok ve sizin bu kadar mutlu olmanız beni de çok mutlu ediyor." 

"Evet haklısın, bütün gönderilerin bana ilham veriyor ve artık iş kendini sevmeye gelince daha pozitif bir tavır takınmaya çalışıyorum. Ayrıca birbirini seven iki insanı böyle görmek çok güzel."

Bir yandan nefret devam ederken, diğer yandan Melissa öz güven eksikliği yaşayan kişilere ilham kaynağı olduğu için mutlu olduğunu belirtiyor.

Her yaştan ve bedenden insanları kendilerini sevmek konusunda motive etmeye devam etmek isteyen Melissa cevabını güzel bir yeni yıl dileğiyle bitirdi;

"2018, kilo, yaş, ırk veya cinsiyet gibi unsurların etkisinde kalmayan aşkın yılı. Bu şekilde hepimiz daha çok keyif alıyoruz."

Tebrikler Melissa!

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
onur-oscar-ciftci

Kilolu olmasaydi, bu kadar iyi ve alcak gonullu olmayacakti...

bayan-sinir

Şu şişmanlarla ne alıp veremediğiniz var? Neden onların aşkı,mutluluğu gözünüze bu kadar batıyor? Kaç yaşına gelmiş insanlarsınız, doğruyu yanlışı ayırt edemiyor musunuz? Kimse size obez olun demiyor zaten. Hep bir kulp bulma hep bir küçümseme. Siz bu dış görünüşe bu kadar takacağınıza gidin beyin edinin. Beyin manken vücutlu olmaktan önemli sonuçta.

06keyboardistab

burda anoreksik bi kiz olsa boyle demezdiniz ama. sifir bedeni de yuceltmeyin o zaman!

kurumi-kumamakura

arkadaşlar kadın sağlıklıyım dememiş sevgiliyi haketmiyor ne? anlamıyorum obezlerin sevgilisi olamaz mı ? bi de sanki herkes çok zayıfmış gibi ''obezitenin sağlıklı gösterilmesnden skldm of yha.s'' gidin de siz o yağ bağlamış götünüzü göbeğinizi eritin önce amk

Gizli Kullanıcı

Birisi şuna 9. Sınıf Sağlık Bilgisi kitabı versin.

Görüş Bildir