Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Beyin Bulandıran At Sorusuna Senin Cevabın Ne Olurdu?

57PAYLAŞIM

Olay şu: Elimizde 25 tane at var. Önümüzdeki yarış için içlerinden en hızlı 3 tanesini seçmek istiyoruz. Fakat bir sorun var ki, atların yarışacağı koşu pistimiz tek seferde yalnızca 5 atın koşabileceği genişlikte.

Soru: Atları belirlemek için en az kaç yarış yapmamız gereklidir?

Cevap:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Dio İçerik Altı Banner
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
emre-ozturk51

o zaman soru. 1. nin grubundan neden 2. ve 3. 'yü alıyorsunuz ? 2. olan atın 1. grubundan 5. sinden daha hızlı olduğunu nerden biliyorsunuz ? 1. at 100 le koşuyor. 5. at 95 ile koşuyor. 2 grubun lideri ise 94 ile koşuyor bu durumda. senin 1. grubu komple tekrar koşturman lazım :D

odunq

soruda var denmediği halde kronometremi tutar bakarım diye bokunu çıkaran arkadaşlar atların yarıştığı atlara göre davrandığından pek bilginiz de yok sanırım. bazı at önde gider bazı at önündeki atı takip eder ona göre hızlanır suyunu çıkartmaya kaldıktan sonra 10 tane parametre sayarsın yapmayın

isvicre-cakisi

Gelin ata binmiş ya nasip demiş :P Matematıkden anladıgım :) temsılı falan değil

oredius

Ohooo bunun daha kum pisti, çim pisti var, arap atı var ingiliz tayı var, apranti mi binecek jokey mi binecek. Binicilerin kilosu ne kadar? Her şeyi geçtim bir kronometre de mi yok ? Bunları da dahil etmiş olsaydınız beyin bulanmaz direk yakardınız..

begumdebegum

hayır zaten çözümde de gariplik yok mu? 5erli gruptan yaptın yarışı. 5 tane 1. çıktı. o 1. leri yarıştır. ilk 3 en hızlı atlarındır.

oredius

Şöyle bir durum var bir yarışın 2. veya 3. sü diğer yarışın 1. den daha iyi süre yapmış olabilir.

begumdebegum

evet doğru.

Görüş Bildir