Berkin Elvan'ın Otopsi Raporu Savcılıkta

 > 
1PAYLAŞIM

Berkin Elvan'ın Otopsi Raporu Savcılıkta

Berkin Elvan'ın Otopsi Raporu Savcılıkta

HABERLER GÜNDEM

Gezi eylemlerinde 16 Haziran 2013 günü gaz bombası fişeğiyle ağır yaralanan ve 269 gün sonra hayatını kaybeden Berkin Elvan'ın ölümüne ilişkin soruşturmada, otopsi raporu savcılığa gönderildi.

Adli Tıp Kurumu, raporu soruşturmayı yürüten savcılığa gönderdi. Raporda ölüme ilişkin kesin bir sonuç verilmedi. Birinci Adli Tıp İhtisas Kurulu'ndan görüş alınmasının uygun olduğu belirtildi.

Raporda, Berkin Elvan'ın vücudunun ayrıntılı şekilde incelendiği anlatıldı. Beyin üzerinde yapılan incelemeye yer verilen raporda, "Otopside tanımlanan bulgulara ek olarak beyine yapılan koronal kesitlerde ventrikül sistemi genişlemiş olup, frontalden oksipital bölgeye dek parankim içi küçük çaplı kanamalar görüldüğü, kanama alanları çerçevesinde beyin kıvamı yumuşamış olarak izlendiği, beyincik ve beyin sapına yapılan kesitlerde doku kıvamında belirgin yumuşama ve kolay parçalanabilir görünüm izlendiği tespit edilmiştir." denildi.

Öte yandan, savcılık dosyaya konan ve olay günü TOMA'dan çekildiği belirtilen görüntülerle ilgili rapor alınmasına karar verdi. Görüntülerde Elvan'a yönelik müdahalenin olup olmadığının tespit etmesi istendi. Görüntülerdeki polislerin de belirlenmesi talep edildi.

Haberin Tamamı İçin:
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir