Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bekarların Gözü Yaşlı! Uzmanlara Göre Partnerinizin Elini Tutmak Acıyı ve Ağrıyı Azaltıyor!

6PAYLAŞIM

Ey aşk! Sen nelere kadirsin... Uzmanlara göre partnerinizle el ele tutuşmak acıyı azaltıyor. "Nasıl oluyor bu iş?" diyorsanız içeriğimize bir göz atın deriz.

Acı ya da ağrı hissettiğiniz anda partnerinizin elini tutmak daha az canınızın yanmasını sağlıyor.

Kulağa romantik gelse de aslında partnerinizle fiziksel temasa girmek size yardımcı olabilir. Bir nevi "aşk ilacı" olan bu durum hem iyileşmenizi hem de daha az acı hissetmenizi sağlayabilir. Henüz tam anlamıyla kabul edilmemiş olsa bile uzmanların bu konu ile ilgili sağlam görüşleri var.

20'den fazla çift ile yapılan deneyde, el tutuşmanın yanı sıra partnerinizin sadece yanınızda bulunmasının bile yardımcı olduğu belirlendi.

Bir psikolog tezini kanıtlamak için doğum sancıları çeken karısının doğum sancısı süresi boyunca elini tuttu. Sonrasında da 20 farklı çift ile yapılan deneyde sonuçların olumlu olduğunu gözlemledi. Partnerinizin yanınızda bulunması yeterli olsa bile özellikle el ele tutuşmak beyin dalgalarının senkronizasyonunu sağladığı için acınız azalabiliyor.

Senkronize olan beyin dalgaları sayesinde acı azalmakla kalmıyor, partneriniz elinizi bıraksa bile devam ediyor, hatta ve hatta pek çok hastalığın önlenmesine sebep olabiliyor.

İki beden arasında dokunma ile birlikte daha kuvvetli bir bağ oluşuyor.

Fiziksel temas ile birlikte kalp ritmi ve nefes de senkronize oluyor.

Dokunmanın yanı sıra manevi destek ile de hasta olan partner daha hızlı iyileşmeye başlıyor.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
f.can

El ele tutuşmaya da gerek yok. Bazen bir gülümseme bile acıyı dindirmeye yetebiliyor, eğer karşında gülen gözler ona aitse.... ♡ desem yalan olur :D

Görüş Bildir