Bekâr Anne Olmak: 'Engelli İnsanların Çocuk Yapamayacağını Düşünüyorlar'

-
Abone ol

+90'ın 'bekar anne olmak' serisinin dokuzuncu bölümünün konuğu Binnaz Uzun. Binnaz, fiziksel engelli bir kadın ve anne olarak, bekâr annelik sürecinde yaşadıklarını anlatıyor.

Binnaz, altı yıl aynı evde yaşadığı sevgilisi ile, ailelerini rahatlatmak için evleniyor.

Çok kötü bir evlilikleri olmadığını söyleyen Binnaz, çocuklarının doğumundan sonra eski eşi ile fikir ayrılıklarının başladığını belirtiyor. Bu süreçte, çocuğunun da etkilendiğini ve onun da mutsuz olduğunu hissettiğini söylüyor.

"İlerleyen zamanlarda bu sıkıntıların büyüyeceğini düşündüğüm için mutsuz bir ilişkiyi sürdürmek, ve mutsuz bir ilişki içerisinde çocuk büyütmek bana doğru gelmedi." diyor ve böylece evliliklerinin bittiğini söylüyor.

Beraber iş yaptığı eşinden ayrıldıktan sonra beraber çalışmayı uygun bulmuyor. Bu süreçte işsiz kalan Binnaz, "Hem bekâr anne, hem işsiz anne, hem engelli anne olmak benim için çok zordu." diyor.

Binnaz, engelli bir bekâr anne olmanın insanlara garip geldiğini anlatırken, insanların olmadık sorularına maruz kaldığını söylüyor ve ekliyor, "Herhangi bir eksiklik hissetmiyorum. Tabii ki hayat içerisinde karşılaştığım engellemeler var; ama insan kuvvetli olunca, kalbi iyi olunca, bu engeller aslında çok da bir şey ifade etmiyor."

+90'ın hazırladığı 'bekar anne olmak' serisinin konuğu olan Binnaz Uzun:

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir