Başörtülü Kadının Çocuğuyla Birlikte Çalışırken Paylaştığı Fotoğrafa Gelen Çağ Dışı Yorumlar

1.8bPAYLAŞIM

Herkes başka bir şeye sinirlenmiş.

Kadınlar; oturmaları, yürümeleri, giyim tarzları, kısacası tercihleri nedeniyle toplumun büyük bir kısmı tarafından gönderilen eleştiri oklarının hedefi oluyorlar.

Bu zorbalığa genellikle başörtüsüz, "açık giyinen" kadınların maruz kaldığı düşünülebilir fakat sosyal medyada gördüğümüz örneklerle birlikte aslında tüm kadınların buna maruz kaldığını, meselenin sadece cinsiyet olduğunu görüyoruz.

Başörtülü kadınlar da çoğu kez "islamdaki kadın rolüne" uygun davranışlar sergilemediği gerekçesiyle çirkin yorumlarla mücadele ediyor.

Tesettürlü Fizyoterapist Adayı Duygu'nun Paylaştığı Videolara Gelen Çirkin Yorumlara Kapak Gibi Tepkiler - onedio.com
Tesettürlü Fizyoterapist Adayı Duygu'nun Paylaştığı Videolara Gelen Çirkin Yorumlara Kapak Gibi Tepkiler - onedio.com

Merve Şentürk de bu kadınlardan biri. Sadece çocuğuyla birlikte çalışırken çektirdiği fotoğrafı sosyal medya hesabında paylaşmıştı.

Fakat, paylaşımın ardından kimi çalışmasını, kimi ellerinin gözükmesini kimi de çocuğuyla çalışmasını eleştirdi.

Biri o yanlış biri bu yanlış diyor. Bu kadınlar ne yapsın ey ahali? Ne istiyorsunuz, artık bi düşün insanların yakasından!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gozdepercin

Ya boyle orrrrospu cocuklariyla degil ayni ulkeyi ayni gezegeno evreni paylasmaktan utanıyorum! Lan kadin kafayi acsa dert kapatsa der eli gorunse dert yuzuk taksa dert! Artik anlayin şunu ya din filan degil bunlrin derdi! İnsanlara eziyet!

zigana

kadın olsam hiç düşünmeden ateist olurdum :)

bibi.bilir

O baş örtüsü değil bu arada editör. Kara çarşaf...

bibi.bilir

Bu ne tutarsızlıktır yahu? Peçe takıyorsun ki kimse seni görüp tahrik olmasın diye o zaman git ötede mübarek bir müslime olarak yaşa dinin gereği. Ama alkış alayım diyorsun ve atıyorsun sosyal medyaya kafir teşhirci kadınlar gibi kendini. Hayırdır bacım? Bu neyin dilemması?

irem-tutkak

sanane amk SANANE, sana bundan gelen bir zarar varmı . insanların dinini yaşama fikri neden bu kadar batıyor size. siz her boku yiyip müslümanım diye gezinirken bu kadının fotoğraf paylaşması sizi niye bu kadar geriyor .bide neymiş teşhirci kadınlar gibi sosyal medyada paylaşmış ,sen helaliyle çalışan bir kadından etkilenecek kadar şerefsizsen ve bunda suçu kadına atacak potansiyeli görüyorsan bunu kendine sakla, kimse senin değersiz yobaz düşüncelerini duymak zorunda değil

bibi.bilir

Ateistim bacım ben. Her boku yiyip müslümanım diye dolananlardan sağda solda dinimi yaşayamıyorum diye küfürler saçardım. Helaliyle çalışmasına bir şey diyen yok. Okuduğunu anla küfretmeden önce.

ankhe

İnadına mini etek giyeceğiz!

ankhe

Ne alaka demeyin, gaza geldim :D

Görüş Bildir