Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bana Bir Masal Anlat Baba! İdris Baba ve Vartolu’nun Yüzleştiği Çukur'un Son Bölümde Heyecan Doruktaydı

1.9bPAYLAŞIM

Her hafta olduğu gibi bu pazartesi de Çukur için ekran karşısına geçtik. "Beyefendi"nin soğuk terler döktüğü, Vartolu'nun babasından masal dinlediği, düğümlerin bir bir çözüldüğü aksiyon ve acı dolu bir bölümü daha heyecanla izledik. Bakalım Çukur'un 13. bölümünde neler olmuş?

Çukur'u kısaca hatırlamak isteyenler için 👇

Ezel'i Özleyenlere İlaç Gibi Gelecek Çukur'u Sadece 3 Dakikada Anlatıyoruz - onedio.com
Ezel'i Özleyenlere İlaç Gibi Gelecek Çukur'u Sadece 3 Dakikada Anlatıyoruz - onedio.com

Sen kime kimi soruyorsun? Baykal’ın karşısına geçip “Kendine Beyefendi dedirten bir yavşak var. Onu tanıyor musun?“ diye soran Yamaç’ın karşısında Baykal soğuk terler döktü. Yamaç’ın kendisine bu kadar yaklaşacağını tahmin etmemişti.

Hepimiz ne diyeceğini merakla beklerken Baykal ters köşe yapıp “Aslında tanıdığım bir Beyefendi var o da benim.” diyerek şakaya vurdu.

O bir damlacık ecel terini hepimiz gördük Baykal yemezler.

Tam o esnada Baykal’ı yani Beyefendi’yi Selim aradı ve Münir’in her şeyi ifşa ettiğini açıkladı. Baykal Yamaç’ın kafasını dağıtmak için onu apar topar bir galeriye götürdü.

Bu arada Münir’den Beyefendi’nin Baykal olduğunu öğrenen Feyyaz da Baykal’ı takip etmeye başladı. Kılkuyruk Münir Baykal’ı bir şekilde arayıp Feyyaz’ın peşinde olduğunu haber verdi.

Zaten 5 dakika sonra da Feyyaz’ın adamları galeriyi bastı.

Baskında Baykal’ı kurtaran Yamaç Feyyaz’la buluştu. Tam Beyefendi’nin kim olduğunu öğrenecekti ki Feyyaz Baykal’ın emriyle vuruldu.

Nasıl olduğunu anlamayan Yamaç Çukur’un Sherlock’u Aliço’yu çağırdı. Aliço engin tecrübesiyle bunun kendisi gibi keskin bir nişancı olduğunu söyledi.

Gerektiğinde yapması gerekeni yapan Vartolu, Münir’i kurtardıktan sonra şirketini üstüne yapıp kıyak bir kemer hareketiyle onu boğdu.

Bu kemer hareketini hiçbirimiz unutmayacağız. Özellikle de Celasun.

Gelelim Vartolu’nun tek zaafı Sadiş’e. Sadiş kapının önünde tesadüfen Vartolu’yu gördü ve gözündeki kırmızı lekeyi farketti. Daha sonra da çocukluğunda Salih’le İdris Baba’nın evinin önüne geldiğini Salih’in “Burası benim babamın evi” dediğini hatırladı.

Vartolu’nun sevdiği adam olduğunu anlayan Sadiş olduğu yere yığıldı.

Ani bir kararla boşanmak isteyen Sena ise yine ani bir kararla boşanmaktan vazgeçtiğini Avukat’a söyledi. Tam da bu anda Avukat’ın telefonunda “Beyefendi” ismini görünce kafası karıştı.

Zeki gelinimiz, yakın arkadaşı Deren ile Avukat'ı sorgulamaya başladı. Şaşkoloz Deren yüzünden ava giderken avlanan Sena, Beyefendi ve Avukat’ın kurduğu tuzağa düştü.

Bu tuzakla Yamaç’ın, abisi Selim’e çevirdiği gözleri artık Paşa’ya çevrildi. Selim’e; "Seni koruyacağım" diyen Beyefendi Yamaç’ın önüne Paşa’yı attı. Yamaç için artık 1 numaralı şüpheli Paşa.

Bak sen Paşa ve Sultan’a! En son böyle bir ittifakı Hürrem ve Sokullu’da görmüştük

Neler dönmüş bu evde neler...

Kader ördü zannettiğimiz ağları meğer geçmişte Paşa ve Sultan birlikte örmüş. Bir gece Sultan’ın kapısına dayanan Vartolu’nun annesi Mihriban, oğlunu baba evine bırakmak istemiş ama Sultan kadını kapıdan kovmuş. Paşa da ben halledeceğim bu işi diyerek Salih’i akrabalarından birinin yanına göndermiş.

İdris ve Mihriban aşkı da merakla beklediğimiz bir gizem.

Bunun üzerine Paşa Sultan’la konuşup Salih’in hapisteki üvey babasına pusu kurdu. Hesaba katmadıkları şey ise Aliço Paşa’yı takip ediyordu artık.

Salih’in üvey babası öldü ve Sultan’la Paşa geçmişteki gibi yine bir meseleyi birlikte çözdüler.

Emmi ve Nedret! Selim ile karısının ektiği aşk tohumları bu bölümde ilk kez filizlendi.

İlerde bu aşkı çok konuşacakmışız gibi geliyor...

Celasun’la Akşin’in aşkı platoniklerinin yüzünden tuzla buz oldu. Karaca Celasun’dan Akşin'i uzaklaştırmaya çalışırken Mete de hem Akşin’e hem de Celasun’a yalan söyledi.

Gözü kara aşık Karaca’yı ise bir sürpriz bekliyordu…

Şu kızın başına kötü bir şey gelmese bari.

Yamaç, Çukur’un tapularının Vartolu’da olduğunu babası İdris’e açıkladı. İdris nefret ettiği Vartolu ile yeniden yüz yüze gelmek zorunda kaldı.

“Babam bana hiç masal anlatmadı. Bana bir masal anlat bütün tapuları al.” diyen Vartolu hepimizin içini parçaladı. Bu istek karşısında şaşırsa da İdris Baba bir masal anlattı karşısındakinin oğlu olduğunu bilmeden.

Bu masal muhtemelen Çukur’un hikayesiydi.

Tapuları alan İdris Yamaç’a yaptığı hatayı hatırlatarak “Göz verilir, Çukur verilmez” dedi. Vartolu’yu nefretinden okuyamayan İdris, Yamaç’a onunla ilgili en büyük ipucuyu verdi: " Vartolu’nun Çukur’la bir derdi var ama ne?"

Tüm tapuları İdris'e iade eden Vartolu sadece tek bir tapuyu kendine aldı. O da tabi ki çocukluğunun geçtiği evdi.

Mihriban türküsü bir yandan, Vartolu'nun acı dolu çocukluğu bir yandan. Vartolu'nun aslında geçmişine indirdiği her darbe ciğerimizi yaktı.

Yapma be Reis, üzme bizi...

Çukur ve etrafındaki karanlık dünya için biraz saf kalan Yamaç zekasını kullanarak Vartolu'nun Çukur'daki tek evini buluyor. Artık Vartolu ile ilgili Mihriban'dan sonra bir ipucuna daha erişti.

Bir bilmece gibisin Saadettin!

Aklına Vartolu'yu çözmeyi koyan Yamaç amacına ulaşacak bu gidişle.

Pazartesi günü herkesi ekrana kitleyen Çukur günün 2.'si oldu.

#BanaMasalAnlatBaba etiketi ile dün gece sosyal medyada herkes Çukur'u konuştu özellikle de Vartolu'yu.

Hayır ağlamıyoruz gözümüze Vartolu ve Mihriban kaçtı.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
gulyana-iva

Şu beyefendi sultanın gençlikte eziklediği zengin piç saçmalığı çıkacak

Gizli Kullanıcı

Çukur dizimiz, Vartolu Babamız. Bende böyle :)

culog

Spoiler:Helvacı ölmedi la fark etti bombayı.Yatagı kendine siper etti.Yaralı kurtulur :)

Gizli Kullanıcı

Sena dış kapının dış mandalı hdhdhshd harika tespit

alpagut-han

galeriyi okumadım üşendim ..ama dizi efsane...

Görüş Bildir