Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Bacak Sıkılaştırmak İçin 5 Pratik Egzersiz!

52PAYLAŞIM

Bacak Sıkılaştırmak İçin 5 Pratik Egzersiz!

Bacak Sıkılaştırmak İçin 5 Pratik Egzersiz!

Siz sıkılmadan bacaklarınız sıkılaşsın! İşte bacak sıkılaştırmak her an her yerde yapabileceğiniz 5 kolay egzersiz…

Havalar güzelleşmeye başladı ve tüm o mini şortlar, kısa etekler vitrinlerde bir hayli çekici görünüyor.

Bacakları şekillendiren bu temel 5 egzersizi yaptıktan sonra bu minileri üzerine geçirmeniz için hiç bir engel kalmayacak. Hatta skinny jeanleriniz bile size teşekkür edecek!

İşte bacak sıkılaştırmak için her an her yerde yapabileceğiniz 5 egzersiz…

Geniş çömelme

Bacaklarınızı omuz hizasından biraz daha geniş açın. Ayaklarınız saat 10 ve 2 yönlerini göstersin.

İkiye kadar sayarak çömelin. 1 saniye çömelme pozisyonunda kalın. Sonra yine ikiye kadar sayarak kalkın.

Balerin duruşu

Bacaklarınızı birleştirin ve topuklarınız yapışık kalmak üzere ayaklarınızı hafifçe aralayın. Dengede durmakta zorlanırsanız bir duvara tutunarak parmak ucunuzda yükselin.

İkiye kadar sayarak yarım çömelme pozisyonu alın ve daha sonra yine ikiye kadar sayarak topuklarınız birleşik bir şekilde kalkın.

Topla çömelme

Bacaklarınızı omuz genişliğinde aralayın. Bacak aranıza orta büyüklükte bir lastik top ya da yuvarlanmış havlu yerleştirin.

Topu bacaklarınızla sıkıp ikiye kadar sayarak çömelin. Bu pozisyonda 1 saniye kalın ve yine ikiye kadar sayarak kalkın.

Geniş çömelmede kol savurma

Bacaklarınızı omuz hizasından biraz daha geniş şekilde ayarlayın. Ayaklarınız saat 2 ve 10 yönünde aralayın. Küçük boy bir dambılı iki elinizle karnınızın hizasında dikey olarak tutun.

Kollarınızı kırmadan dambılı omuz hizasına kadar kaldırın. Sonra ikiye kadar sayarak çömelebildiğiniz kadar çömelin. 1 saniye bu pozisyonda kalın ve kalkarken dambılı yavaşça indirin.

İç basenlere baskı

Matın üzerine uzanın ve dizlerinizi kırın. Ayaklarınız yere tam basın. Orta boy bir plastik topu ya da rulo haline getirilmiş havluyu dizlerinizin arasına yerleştirin. 30 saniye boyunca sıkın ve 10 saniye boyunca gevşetin. Bu hareketi arka arkaya 4 set halinde yapın.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir