Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

Aynı Odayı Paylaşmak Zorunda Kalan Kız ve Erkek Çocuğunuzun Bayılacağı 14 Dekor Önerisi

 > 
6.9bPAYLAŞIM

Evde bir erkek bir de kız çocuk varsa hele bir de fazla oda yoksa o zaman saçınızı başınızı yolasınız geliyor değil mi? Ne kızınız ne oğlunuz mutlu olmuyor üstelik bunun faturası da size kesiliyor! Neyse merak etmeyin bu sorununuza çözümü getirdim. Hem kızınızı hem oğlunuzu bir odada mutlu edecek dekorasyon önerileri işte burada...

1. En basitiyle başlayalım!

Oda çok büyük olmasa da güzel bir perde ile iki kişilik hale getirebilirsiniz. Ayırdığınız duvarları da çocukların dilediği renge boyayabilirsiniz.

2. Baş harfleri hayat kurtarıcı olabilir

Farklı renklerde nevresim ve baş harfleri ile işi kolayca halledebilirsiniz.

3. Dilerseniz aynı ürünleri sadece yağlı boya tabloyla ayırabilirsiniz

Tamamen doğal renkler kullanıp yataklarının bulunduğu duvara yağlı boya portrelerini asarak sade ama güzel bir dekor yapabilirsiniz.

4. Henüz yaşları küçükse bu durumdan faydalanabilirsiniz

Yaşları birbirine yakın ve küçük kardeşler kavga kısmını henüz yoğun yaşamıyorlardır. Bu durumda bir iki ortak süsleme ve farklı nevresimlerle işinizi kolaylaştırabilirsiniz.

5. Çizgi film karakterleri her zaman işe yarar!

İlla Mickey ve Minnie ikilisi olmak durumunda değiller tabii ki yeni nesil çizgi karakterlerin kocaman çıkarmaları odanın hangi tarafının kime ait olduğunu belirleyebilir.

6. Çizgi film demişken süper kahramanlar da işinizi kolaylaştırabilir

Eminim oğlunuz kendi hayal düyasında bir süper kahraman kızınız ise prenses, gelin onların dünyalarını basit birkaç şeyle odalarına taşıyın. Mesela Süperman'in yatağı ve bir prensesin yatağı yanyana olursa güçlerini birleştirebileceklerini söyleyebilirsiniz. 😊

7. Çatı katını onlara ayırmaya ne dersiniz?

"Evde çatı katı varsa bir sürü oda da vardır" dediğinizi duyar gibiyim, ama bazı evler katta dubleks olup minik bi çatı katına sahip olabiliyorlar. Böyle bir durum varsa hemen odayı tam ortadan ikiye bölerek başlayabilirsiniz. Daha sonrası tamamen çocuğunuzun zevkine ve hayal gücüne kalıyor.

8. Duvar stickerları işinizi sandığınızdan daha da kolaylaştıracaktır

Eskiden yoktu böyle güzel süslemeler. En fazla duvarın tam ortasından geçen çiçekli böcekli duvar kağıdı şeridi vardı onunla mutlu olurduk. Şimdi ise dilediğiniz her şeyin duvar stickerı var. Koşun bir elinize kızınızı bir elinize oğlunuzu alın ve sticker seçmeye gidin. Emin olun bir anda aynı odada kalmaya sıcak bakacaklar.

9. Onların odasıysa elbet onların isimleri olmalı!

Kocaman baş harfleri yetmeyen miniklerin bir de güzelce el yazısı isimlerini sticker olarak yaptırabilirsiniz.

10. Bu biraz daha büyüklere...

Çocuklar büyüdükçe kendi özel alanları olmasını istiyorlar. Durum böyle olunca siz de onlara elinizden gelenin en iyisini yapabilirsiniz. Mesela ikisinin yataklarına da perde koyup gece yatarken ya da yalnız kalmak istediklerinde onları çekmelerini sağlayabilirsiniz.

11. Sıra geldi gelmiş geçmiş en özenilen şeye: Ranza!

Evet benim gibi tek çocukların hep özendikleri bir olgudur ranza. Aileler ise yer kaplamaması açısından tercih eder. Eğer yeriniz darsa, siz de ranzanın durduğu duvarı evdeki miniklere göre dekore edebilirsiniz. Bırakın kızınızın katı ve oğlunuzun katının duvarları farklı olsun.

12. Biraz daha modern olalım derseniz işte böyle bir görüntü oluyor

Ortam ferah da olsa yine de değişik bir şeyler isteyen minikleri sevindirecek tasarım burada!

13. Bizim aile kalabalık diyenler burada mı?

Sizde çocuk bolsa o zaman bol ranza ve bir kaç baş harfi ve değişik renk nevresim hayat kurtarabilir

14. Tek tek uğraşamam ki derseniz işte bu da başka bir versiyon

Baş harflerini yatağın üzerindeki yastıklara yerleştirebilirsiniz. Daha sade bir kombinle odayı tamamlayabilirsiniz.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
godofpenguins

#12 nası uyuyacaksınız acaba ışık değil güneş aq düşünsene erkek bölümünde merkür iklimi falan

Gizli Kullanıcı

#12 değil de #13 ya.

birilerikonusur

renklerin cinsiyeti olmaz, olamaz. kız çocuğuna pembe erkek çocuğuna mavi. Sonra erkekler ve kadınlar neden eşit değil. Yada kız ancak prenses sevip kurtarılmayı bekler süper kahraman sadece erkeklerin sevebileceği bir şeydir. Fikir çok güzel, odalarda dekorasyon çok güzel ama uygulama çok yanlış...

dogan000

tamamen katılıyorum

hehe-salla1

#12 süper

senaozdemir

kardesimi ayni odada yatmaya ikna ederim ya #12 ye bayildim

Görüş Bildir