Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

AUDI'den 700 Beygirlik Konsept

3PAYLAŞIM

Audi'den 700 Beygirlik Konsept

Audi’nin son bir­kaç yıl­dır üze­rin­de ça­lış­tı­ğı ye­ni araç, La­ser­light (la­zer ışı­ğı) isim­li hib­rid ver­si­yo­nuy­la Las Ve­ga­s’­ta dü­zen­le­ne­cek 2014 Tü­ke­ti­ci Elek­tro­ni­ği Fu­arı­’n­da (CES) ta­nı­tı­la­cak.

500 METREYİ AYDINLATIYOR
İlk kez 1983′te üre­tim ban­dı­na gi­ren ve Dün­ya Ral­li Şam­pi­yo­na­sı­’n­da is­mi­ni du­yu­ran araç, ger­çek an­lam­da mar­ka­nın 4 te­ker­lek­ten çe­kiş sis­te­mi qu­at­tro­’nun da ilk kul­la­nıl­dı­ğı mo­del ol­muş­tu.4.6 met­re­lik uzun­lu­ğu, 1.96 met­re­lik ge­niş­li­ği ve 1.38 met­re­lik yük­sek­li­ğiy­le ge­niş ve ba­sık bir oto­mo­bil olan ye­ni kon­sept, LED ve la­zer ışık tek­no­lo­ji­ni kul­la­nı­yor. Ve­ri­len bil­gi­ye gö­re ara­cın uzun far­la­rı 500 met­re­ye ka­dar ay­dın­la­ta­bil­me ye­te­ne­ği­ne sa­hip.

TASARRUF İÇİN 4 SİLİNDİRİNİ KAPATABİLİYOR
Araçta görev yapan 4 litrelik V8 motor, çift turbo beslemeli. 8 ileri tiptronik şanzımanla kombine edilen motoru araçta disk şeklinde bir elektrik motoru destekliyor. 4 tekerlekten çekişli araç, sadece elektrik motoruyla 50 kilometrelik menzile sahip. İki motorun birlikte çalışmasıyla ortaya çıkan kombine güç ve tork ise 700 beygir ve 800 nm. 0′dan 100 km/s sürate 3.7 saniyede ulaşabilen aracın maksimum hızı da saatte 305 kilometre. Aracın 100 kilometre yol için gereken ortalama yakıt ise sadece 2.5 litre.

Haberin Tamamı İçin:

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ
Görüş Bildir