Anne Karnında Ters Dönen Bebek, Doktorların Başarılı Müdahalesi Sonucu Baş Aşağı Döndürüldü!

3PAYLAŞIM

Şu dünyada doğumdan daha güzel ama bir o kadar da tuhaf bir süreç olamaz herhalde. Bebeğin ters gelmesini engellemek için elleriyle bebeği normal pozisyona getiren doktorlar, doğum yapacak anneyi oldukça rahatlattılar. Detayları sizler için Lad Bible'dan derledik.

Kaynak: http://www.ladbible.com/community/weird-...

Hamileliğinin son zamanlarındaki Vanessa Fisher, bebeğinin doğuma hazır olması için ekstra yardıma ihtiyaç duyuyordu.

Çünkü bebeğin ters pozisyonda olduğu fark edilmişti. Vanessa durumu fark edince bebeği kendisi olması gereken pozisyona getirmeye çalıştı ama başarılı olamadı. Sonrasında ise videoda da görüldüğü üzere doktorlara başvurarak bebeğine elle müdahale edilerek doğru pozisyona getirilmesini istedi.

Vanessa, Facebook'ta paylaştığı gönderide Dr. Cummings'in başarılı bir müdahale ile 38 haftalık bebeğini doğru pozisyona getirdiğini yazdı.

"Müdahaleden önce bebeği doğal yöntemlerle doğru pozisyona getirmek için birçok yöntem denedik. Temelde amacımız herhangi bir şekilde sezaryen ile doğum yapmamaktı."

Doktorlar, bebeği hareket ettirip karnı sıkarak bebeği doğru pozisyona getirdiler ve sonunda bebeğin kafası aşağı döndü!

Vanessa videoyu paylaşarak, bu durumu yaşayanların olası seçenekleri bilmelerini, farkında olmalarını istedi. 

"Eşim ve ben hamilelik yolculuğumun sadece bir kısmını gösteren bu videoyu neyi doğru veya yanlış olarak seçtiğimizi göstermek için değil, bunun da seçilebilir bir yöntem olduğunu göstermek için paylaştık. Ve oldukça başarılıydı."

Vanessa ve eşi Nick, bebeklerini kucaklarına aldılar. Ama bu video, doğum öncesi sorunlar yaşayan kadınlara bir seçenek olarak kaldı. 🌻🌻

"Kadınların bedenlerine ve bu sürece güvenmeleri gerektiğine inanıyorum. Kendimizi ne kadar eğitirsek ve iç güdülerimize güvenirsek, kendimiz için alacağımız kararlarda o kadar donanımlı oluruz."

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Görüş Bildir