Görüş Bildir

Ak Parti'den 700 Kişi İstifa Etti!

Anasayfa > Gündem

Ak Parti'den 700 Kişi İstifa Etti!

Diyarbakır Çüngüş Belediyesi Başkanı Mehmet Geçitli'nin yeniden aday gösterilmemesine tepki göstererek AK Parti'den istifa etmesinin ardından dün 400 kişi, bugün de 300 kişi daha istifa etti. Çüngüş Belediye Başkanı Mehmet Geçitli, 'İstifa edenlerin sayısı 700'ü geçti. Köylerdeki arkadaşlarımızla birlikte istifa edenlerin sayısı bin 500'ü bulacak.' dedi.

Diyarbakır'ın Çüngüş ilçesinde belediye başkan adaylığının Zübeyr Aslanca'ya verilmesinin ardından mevcut Belediye Başkanı Mehmet Geçitli, AK Parti genel merkezini arayarak partiden istifa ettiğini bildirdi. Bu gelişme üzerine aralarında İl Genel Meclis üyelerinin bulunduğu 400 kişi dün gece partiden istifa ettiklerini açıkladı. Geçitli'nin aday gösterilmemesine tepki olarak AK Parti'den istifa edenlerin sayısı her geçen saat artıyor. Başkan Geçitli, partiden istifa edenlerin sayısının 700'ü bulduğunu belirterek, bu sayının artacağını diye getirdi.

AK PARTİ'YE BİR AY ÖNCE ÜYE ALAN KİŞİ BAŞKAN ADAYI GÖSTERİLDİ

Çüngüş'te meydana gelen istifa depremiyle ilgili açıklamalarda bulunan başkan Geçitli, AK Parti'nin ilçede sadece 28 oyu olan ve bir ay önce partiye üye olan kişiyi belediye başkan adayı olarak gösterdiğini dile getirdi. AK Parti Genel Merkezi'nin kendisine verdiği sözleri tutmadığını ileri süren Geçitli, 'Bana 'adayımız sensin' dediler. Ama başka birini aday gösterdiler. Verilen bu söz tutulmadı. Ben de buna cevap olarak gereğini yaptım ve AK Parti'den istifa ettim. Benim ilçede bir karşılığım var. Halk benden yana. Bunu herkes biliyor.' diye konuştu.

CHA | HT

CHA

Kaynak: http://www.haberturk.com/gundem/haber...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?