Görüş Bildir

Adobe, Photoshop'a 3 Boyutlu Yazıcı Düzenleme Aracını Ekledi

Haberler
> Adobe, Photoshop'a 3 Boyutlu Yazıcı Düzenleme Aracını Ekledi

Adobe, Photoshop'a 3 Boyutlu Yazıcı Düzenleme Aracını Ekledi

Adobe, Photoshop CC ürünü için 2014 yılının ilk güncellemesini çıktı ve güncellemeyle gelen en büyük yetenek ise 3 boyutlu modellerin Photoshop üzerinden düzenlenebilmesi ve 3 boyutlu yazıcı çıktılarının Photoshop üzerinden hazırlanabilir hale gelmesi.

Bildiğiniz gibi son zamanlarda 3 boyutlu yazıcıları sıkça konuşuyoruz ve Adobe Photoshop’a gelen bu özellik, 3 boyutlu yazıcı tasarımlarının sıfırdan doğmasını, var olan 3 boyutlu yazıcı çıktısı kalıplarının düzenlenmesini de sağlayacak.

Photoshop’un yaygınlığını düşünürsek, 3D yazıcıların yaygınlaşmasıyla birlikte artık PSD dosyası paylaşır gibi gelecekte 3 boyutlu yazıcıda kullanılmak üzere tasarımlarını paylaşabileceğimiz bir duruma geleceğiz.

Tabii ki 3 boyutlu yazıcıların tek kullanım alanı popülerliğinden kaynaklanmıyor. Evet, 3 boyutlu yazıcıların kişilere kendi istedikleri kendileri için üretme özgürlüğü verdiği doğru ama 3 boyutlu yazıcıların fiyatları, son kullanıcılara hitap edecek seviyeye gelene kadar 3 boyutlu yazıcı düzenleme araçları daha çok tasarım odaklı, endüstriyel tasarım yahut mücevharat gibi alanlarda daha çok kullanılacak gibi hissediyorum.

3 boyutlu yazıcılar öncelikle yukarıda belirttiğim alanlarda ağırlıkla kullanılacak olsa da, Photoshop CC’ye gelen 3D baskı özellikleri de özellikle programı tercih etme sebebi olabilir. Örneğin ürünü Photoshop üzerinden tasarlayıp, daha sonra da “Print”e tıklayarak 3B yazıcınızdan çıktı sağlamanız önemli bir kolaylık olacak.

webrazzi

Kaynak: http://www.webrazzi.com/2014/01/17/ad...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?