Görüş Bildir
Haberler
Acılı Anne Oğlunun Saç Telini İstedi

Acılı Anne Oğlunun Saç Telini İstedi

Fatih UZUN
15.05.2014 - 18:32

Acılı Anne Oğlunun Saç Telini İstedi

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden 28 yaşındaki işçi Mithat Özdirik'in cenazesi, memleketi Bartın'da toprağa verildi. Hayatını kaybeden madencinin güçlükle sakinleştirilen annesi, oğlunun tek tel saçını istedi.

Manisa'nın Soma ilçesindeki maden faciasında hayatını kaybeden 28 yaşındaki işçi Mithat Özdirik'in cenazesi, memleketi Bartın'da toprağa verildi.

Sabah saatlerinde cenaze aracıyla Şahin köyü Gökmenler Mahallesi'ndeki evine getirilen Özdirik için Kuran'ı Kerim okundu ve dua edildi.

1,5 yıl önce evlenen Özdirik'in annesi Zeliha, babası Satı ve ağabeyi Yaşar, bir süre tabuta sarılarak ağladı. Sinir krizi geçiren anne ve ağabeyi yakınları güçlükle sakinleştirdi.

Tabutun taşınması sırasında oğlunun tek tel saçını isteyen anneyi yakınları, 'Oğlunun şu anda sadece duaya ihtiyacı var, bol bol dua edin yeter' diyerek teskine çalıştı.

Soma'daki başka maden ocağında çalışan merhumun dayısı Hasan Özdemir de yeğeninin tabutuna sarılarak, 'Cesetlerin arasında 40 saat boyunca yeğenimi aradım, yüzlerce cesedi inceledim, üzerlerinden atladım. Gitmediğim hastane kalmadı. Meğer soğuk hava deposuna kaldırmışlar. Orada buldum. Ocağın içi korkunç, madenciler karınca yuvası gibi, hepsi kurtulabilmek için bir yere yığılmış ve dağ oluşturmuş. Orada grizu patlaması da olmuş, kiminin gözleri yok, kiminin vücudu parçalanmış. Yeğenim de yanmamak için ocaktaki suya atlamış' diye feryat etti.

Özdirik'in cenazesi, Gökmenler Camisi'nde kılınan namazın ardından köy mezarlığında toprağa verildi.

Kaynak: http://yenisafak.com.tr/gundem-haber/...
İçeriğin Devamı Aşağıda
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0