Görüş Bildir

28 Şubat Davası Sivillere Uzanıyor

Haberler
> 28 Şubat Davası Sivillere Uzanıyor

28 Şubat Davası Sivillere Uzanıyor

28 Şubat sürecinde batan 22 bankanın vatandaşa maliyetinin 65 milyar dolara (yaklaşık 141 milyar TL) ulaştığı öne sürülüyor.

Türk siyasi tarihine “ postmodern darbe ” olarak geçen 28 Şubat dönemine ilişkin asker ayağına yönelik yapılan yargılamanın ardından sıranın sivillere geldiği iddia ediliyor.

Türkiye gazetesinin haberine göre, Başbakan Erdoğan’ın 28 Şubat davasında askerlerin tahliye edilmesi üzerine davanın medya ve sermaye ayaklarına uzanması gerektiğini söylemesinin ardından, Ankara Cumhuriyet Savcılığı’nın talimatı üzerine sivil ayakla ilgili soruşturma başlatıldı. İddiaya göre, görevlendirilen 3 savcı, yüzlerce klasörü inceleyerek, 17 Aralık yolsuzluk ve rüşvet operasyonu sonrası ortaya çıkan “ paralel yapının ” da o dönemki işlevini araştırmaya başladı.

Hazırlandığı öne sürülen raporda, 100 kişilik listede yer alan Refah-Yol Hükümeti’nden istifa eden milletvekillerinin, medya yöneticilerinin ve bazı ünlü gazetecilerin mal varlığında çok önemli artışlar tespit edildi. Önümüzdeki haftalarda hazırlanacak ek iddianamenin medya dışında yargıyı, üniversiteleri ve sendikaları kapsayacağı iddia ediliyor.

Başbakan, 28 Şubat davasının medyaya uzanması gerektiği yönünde açıklama yapmış, Başdanışmanı Yalçın Akdoğan da bu yönde bir yazı kaleme almıştı.

nediyor.com

Kaynak: http://nediyor.com/2014/02/24/28-suba...
BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
0
0
0
0
0
0
0
ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?