12 Nisan'ı Dünya Tecavüz Günü Olduğunu Söyleyip Kadınları Tehdit Eden Pisliklere Tepkiler Çığ Gibi Büyüyor

1.4bPAYLAŞIM

Burası nasıl bir cehennem!

Bir grup kendini bilmez şaklaban 12 Nisan'ı "Dünya Tecavüz Günü" ilan etti. Sabah uyandığımızda sosyal medyada kadınların güne korkuyla tedirginlikle başladığı birçok iğrenç paylaşımlara denk geldik.

O tüylerimizi diken diken eden paylaşımlara buradan bakabilirsiniz;

Sosyal Medyada 12 Nisan'ı Dünya Tecavüz Günü İlan Eden İğrenç Zihniyetin Kan Donduran Paylaşımları - onedio.com
Sosyal Medyada 12 Nisan'ı Dünya Tecavüz Günü İlan Eden İğrenç Zihniyetin Kan Donduran Paylaşımları - onedio.com

Bu iğrenç zihniyet de tepkilere neden oldu. Özellikle kadınlar korkularını dile getirdi.

Artık kadınlar bu ülkede nefes alamıyor, anlıyor musunuz? Mizahınız da erkekliğiniz de batsın!

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
catherine-earnshaw

Bu korkuyu yaratanların erkekliğine tüküreyim. Mikrop herifler.

halil.mntkn

Geçtiğimiz yıllarda yapılan bir çalışmanın sonucunda kara mizah örneklerine gülen insanların çoğunun görece daha zeki ve şiddete daha az eğilimli olduğu ortaya çıkmıştı. Araştırmacılar bu durumu örnekteki mizahı algılayabilmek için hem daha gelişmiş bir kavrama kabiliyetine, hem de agresiflikten uzak sakin düşünebilen bir mizaca ihtiyaç duyulmasına bağlıyorlardı. Ancak araştırmanın bir sonucu da bu örneklere gülenlerin bir kısmının tam tersine ortalamadan daha düşük zekaya sahip ve şiddete eğilimli insanlar olduğuydu. İşte burada gördüğümüz denyolar bu ikinci kısma giriyor. Birinci kısım da bunlara girsin. Bir yerden ofansif mizah kavramını duymuş ama zerre anlamamış, kendi arasında marjinallik mastürbasyonu yapan bu özenti hıyarların toplum içinde canlı canlı rencide edilerek, aşağılanarak terbiye edilmeleri farzdır.

skadibitsingg

Kadın cinayetlerine baktım geçen senenin Türkiye de 300 Amerikada 279 kadın cinayeti olmuş taciz tecavüz davalarına bakacaktım türkiyede kadınlar şikayetçi olmuyor denilecek diye bakmadım 300 cinayet bizim için fazla nüfus amerikanın 3te 1i bile etmiyor daha fazla cinayet gerçekleşiyor ama hergün sokakta tecavüz ve öldürülme riskiyle yaşıyoruz sözü inandırıcı değil.

mehmet-metin-baki

12 Nisan dünya tecavüz günü diye bir şey yok ama, "12 Nisan Dünya Cinsel Taciz Farkındalık Günü" diye bir şey var. Ve çarpık, hastalıklı zihninet içeren kişilerin ortaya çıkması açısından amacına ulaşmış gibi görünüyor.

omer-ozhan

Aga hakikaten linç yemek gibi bir niyetim yok ama yani bir avuç salak ergeni de bu kadar ciddiye almaya lüzum yoktu sanki be. Yani çok müthiş mizah falan değil de ne bileyim adamlar da bunun bu kadar ciddiye alınacağını düşünememiştir. Öyle boş mal bir geyik dönmüş işte.

alper-akbulut5

böyle geyiğe kayayım

gizem-bilgin3

Aynen baya geyik

Görüş Bildir