Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

11 Eylül Saldırısı Hakkındaki Fikriniz Üzerinde Tekrar Düşünmenize Sebep Olacak 26 Fotoğraf

323PAYLAŞIM

11 Eylül Saldırısı'nın üzerinden 16 yıl geçti fakat hakkındaki iddialar hâlâ devam etmekte. Bir grup insan saldırıların kurmaca olduğunu çeşitli iddialarla savunurken diğer bir grup ise saldıların tamamiyle gerçek olduğunu düşünmekte. 

Saldırı hakkındaki fikriniz üzerinde tekrar düşünmenize sebep olacak ve saldırıların gerçekleştiği anda yaşanılan şoka tanık olmanızı sağlayacak 26 fotoğrafı sizler için derledik.

Saldırıların kurmaca olduğu iddasıyla ilgili detaylara göz atmak isterseniz fotoğraflara bakmadan önce ilgili içeriğimizi inceleyebilirsiniz.

Zamanın Ruhundan: 11 Eylül Saldırılarının Kurmaca Olabileceğini Gösteren Bilimsel Detaylar - onedio.com
Zamanın Ruhundan: 11 Eylül Saldırılarının Kurmaca Olabileceğini Gösteren Bilimsel Detaylar - onedio.com

1. Başkan George Bush, 11 Eylül 2001 Salı sabahı Sarasota, Florida'daki Emma E. Booker İlkokulu'nda bir okuma gösterisine katılmıştı.

2. George Bush'un asistan yardımcısı Dan Bartlett, Başkan Bush yeni güvenlik bilgilerini dinlerken ona haberleri gösteriyor.

3. Başkan Bush, sınıftaki bir televizyonda Dünya Ticaret Merkezi'ne yapılan saldırıları izlerken.

4. Başkan, Dünya Ticaret Merkezi saldırılarının haberlerini dinlerken aynı zamanda da not alıyor.

5. George Bush, New York valisi George Pataki, FBI Direktörü Robert Mueller ve Başkan Yardımcısı Dick Cheney'i arıyor. Beyaz Saray Genel Sekreteri Andy Card ise bir cep telefonunda konuşuyor.

6. George Bush, bulunduğu okulda ABD topraklarındaki terörist saldırısıyla ilgili açıklama yaparken.

7. 11 Eylül 2001 Salı günü karayollarında bulunan levha.

8. George Bush, Dünya Ticaret Merkezi'ndeki terörist saldırılarını Air Force One'daki bürosundan takip ederken.

9. Bush, Başkanlık dairesinde Beyaz Saray Genel Sekreteri Andy Card ile konuşurken.

10. George Bush, Sarasota'dan Barksdale Hava Kuvvetleri Üssüne uçuş sırasında, Air Force One'daki bürosundan, personelle telefonda görüşürken.

11. George Bush ve ekibi, Louisiana'daki Barksdale Hava Üssü'ne giderken, Air Force One'ın pencerelerinden F-16 eskortlarına bakıyor.

12. George Bush, Barksdale Hava Üssü'ndeki General Dougherty Konferans Merkezi'nde Dünya Ticaret Merkezi felaketine ilişkin sözlerini sunmadan önce, Karl Rove, Andy Card, Dan Bartlett ve Ari Fleischer ile görüşüyor.

13. George Bush, Offutt Hava Kuvvetleri Üssüne geldiğinde.

14. Başkan Bush, Amiral Richard Mies ve Beyaz Saray Genel Sekreteri Andy Card, Offutt Hava Üssünde bir video telekonferans gerçekleştirirken.

15. Başkan, Nebraska'daki Offutt Hava Üssü'nden ayrılmadan önce terörist saldırıları hakkında konuşma yaptı.

16. Başkan Bush, Ari Fleischer, Karl Rove ile Air Force One'da Andrews Hava Kuvvetleri Üssü'ne uçuş sırasında konuşuyor.

17. Offutt Hava Üssü'nden ayrıldıktan sonra Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile telefonda görüşürken.

18. Ulusal Güvenlik Danışmanı Condoleezza Rice, Güney Portico'da Başkan Bush'un Beyaz Saray'a gelmesini bekliyor.

19. Danışman Karen Hughes ve Danışman Alberto Gonzales, Beyaz Saray'a dönen Başkan Bush'u Oval Ofis'e götürüyorlar.

20. Başkan Bush, üst düzey görevlileri ile birlikte akşam saatlerinde ulusa sunacağı konuşmayı gözden geçiriyor.

21. Başkan Bush, Başkan Yardımcısı Dick Cheney ile Acil Operasyonlar Merkezi'nde görüşürken.

22. Laura Bush, Acil Operasyonlar Merkezi'nde terör saldırılarını anlatan eşini dinliyor.

23. Başkan Bush ve Laura Bush, Başkan Yardımcısı Dick Cheney ve Başkan Yardımcıları Condoleezza Rice ile konuşurlarken.

24. Başkan Bush, Karen Hughes ile birlikte ulusa seslenmeden önce notları inceliyor.

25. George Bush, televizyonlarda yayınlanan konuşmasını yaparken.

26. Ulusa seslenen George Bush, Acil Operasyon Merkezi'nde Ulusal Güvenlik Konseyi ile görüşürken.

Bu içerik Onedio üyesi kullanıcı tarafından üretilmiş, Onedio editör ekibi tarafından müdahale edilmemiştir. Siz de Onedio’da dilediğiniz şekilde içerik üretebilirsiniz.

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
Gizli Kullanıcı

Gazlı başlık boş içerik.

selene-serrena

fikrimin tam olarak ne tarafa doğru değişmesi gerekiyordu?.. ya da bu paylaşımın, hangi fikri değiştirmesi gerekiyordu? hangi fikre yönelik bir misillemeydi?

Gizli Kullanıcı

ülkemde 2000 kişi öldü diye gidip afganistanda yüzbinlerce insan öldüreyim,oradan da ırağa geçip orada da yüzbinlerce insanı öldürüp kadınlarının ırzına geçeyim.ondan sonra petrollerini sömüreyim,ondan sonra nobel barış ödülü alayım.sonra tekrar ortadoğu da ışid adı verilen örgütü kurup suriye'yi bölüp bop hayallerime ortam hazırlamak için çeşitli terör örgütlerini kullanayım.israil'e filistin'de yaptığı katliamlar için destek vereyim ve bunların hepsi bir uçağın binaya çarpmasından dolayı oluyor.s.ktir git lan derler adama amk :D

Gizli Kullanıcı

Bok u klozete üçgen düşse ilimunati sıctirdı lar rockfeller ebemize atlayacakcılar bütün komplocu lar burda.Yav he he. El kaide cici cocuk isid bir grup ofkeli genc falan filan cal davulcu mehteri afyonumuz patlasin.

batuhan.98

Evet gerçekten de fikirleri değiştirdi. İlk fotoğrafa bakın bir ilkokulda o gün Bush. Videosu burada: ( Bu videoda Bush saldırıyı öğrenmeden bir okulda derse giriyor. Öğretmenleri de tesadüfe bakın ki o gün çocuklara şu sözcükleri okutuyor. "kite, hit, steel, plane, must" yani "uçurtma, vurmak, çelik, uçak, -meli". Cümle kurarsak "Kite plane must hit steel". Tam da bu cümleler okunduktan sonra Bush saldırının haberini alıyor. Bu da mı komplo teorisi? Bu da mı tesadüf? İçimizde kendi ülkesini sevmediği kadar Amerika'yı seven yavşaklar buna da komplo teorisi diyecektir tabi ki.

Görüş Bildir