“Yok Ben İnsan Sevmiyorum” Diyen Asosyaller İçin Altın Değerinde 13 Tavsiye

-

Sosyal olmayan davranışlar sergiliyor, kalabalık ortamlarda bulunmaktan hoşlanmıyorsanız asosyaller kulübüne hoş geldiniz! Sizin için altın değerinde 13 tavsiye veriyoruz, buyurun...

1. Bir kulaklık edinin ve hiçbir şey dinlemeseniz bile sürekli takın. Böylece zorunlu muhabbetlerden kaçabilir, mecburen dışarı çıktıysanız adres soran birinden korunabilir, sokak satıcılarından kurtulabilirsiniz.

2. Yoğun konsantrasyon içeren ve yaratıcılık gerektiren işlere yönelin. Hem içinizdeki enerjiyi aktarırsınız hem de neredeyse sıfır iletişimle para kazanabilirsiniz.

3. Ailenizi, arkadaşlarınızı, sevgilinizi asosyalliğin somut bir şey olduğuna ikna edin. Önceden ayarlanan buluşmalardan son anda kaçabileceğinizi, haber vermeden evinize gelemeyeceklerini, canınız istemezse telefona cevap vermeyeceğinizi bilsinler.

4. Kendiniz gibi asosyal arkadaşlar edinin. Böylece beraber yaptığınız şeyler sırasında bunalırsanız birbirinizi anlayışla karşılayabilirsiniz.

5. Yemek yapmak eğlenceli olsa da bazen mümkün değildir. Dışarı çıkmayı ve insanlarla iletişime geçmeyi en aza indirmek istiyorsanız, online yemek sipariş edin ve hatta online ödeyin. Böylece kuryeyle hiç muhattap olmak zorunda kalmazsınız.

6. Okul, iş, dershane gibi uzun süreli sosyallik gerektiren yerler için önceden hazırlıklı olun. Tek başınıza zaman geçirmeyi istiyorsanız, yanınızda mutlaka kitap ya da dergi bulundurun.

7. Alışverişlerinizi sürekli aynı yerlerden yapın. Sizi tanıyan bakkal hal hatır sormaz, garson “Ne vereyim abime?” diye darlamaz.

8. Evinizi sevin ya da sevebileceğinizi düşündüğünüz bir ev seçin. En çok vakit geçireceğiniz yerde mutlu olmanız önemli. Depresyonda değilsiniz, sadece asosyalsiniz.

9. Mecburi sosyal ortamlarda sizinle konuşmak isteyen insanlara onların kafalarını karıştıracak şeyler söyleyin ve mümkünse hızla uzaklaşın. Bir daha size bir şey söylemeyeceklerinden eminiz.

10. Kalabalıkla bütünleşmek isterseniz sinema ve tiyatro gibi mekanları tercih edin; bu tür yerlerde sizi kimse rahatsız etmez. Asosyal olsanız da sonuçta insansınız, dışarı çıkın elbette.

11. Komşularınızla ve apartman görevlinizle aranızı iyi tutun. Uzun süre evden çıkmak istemeseniz bile mutlaka balkona ya da pencereye çıkın, etrafa görünün.

12. Evinize, nazınızı çekebilecek insanları çağırın. Sizi dışarı çıkmaya ikna etmeye çalışan biri canınızı sıkabilir. Sonuçta evde kahve içip film izleyerek de eğlenilebilir.

13. Unutmayın; asosyallik daima yalnız kalmayı istemek anlamına gelmez. Hayatın tadını çıkarmayı ihmal etmeyin.

Bu içerik tamamen eğlence amaçlı üretilmiş olduğundan kullanılan görsel ve metinler haber değeri taşımamaktadır.


BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!

ONEDİO ÜYELERİ NE DİYOR?

Yorum Yazın
nonsine

adamın psikolojisini bozar 4 duvar arasında tıkılı kalıp kendisi dışında hiçbir insanla iletişim halinde olmamak. eğer asosyal olduğunuzu düşünüyorsanız mümkün olduğunca sosyal olamaya çalışın, biliyorum insanların çoğu çekilmiyor ama psikolojinizi sarsabiliyor asosyallik kendimden biliyorum.

issiz-eylul

Belirttikleriniz elbetteki işe yararyan bilgiler olabilir_ Ama sevmek için sebepler değil_ sevgi bu yaşamın en değerli elmasıdır_onu bulursanız dünya sizindir_

fchinaski

Yok, ben tavsiye de sevmiyorum.

Gizli Kullanıcı

sosyal becerilerinizi olabildiğince geliştirin, ömürlük diyebileceğiniz "doğru kişi" olan bir sevgili birkaç da arkadaş bulun sonra kapanın. hiçbir şey yapmadan evde film izleyeceğiniz oyun oynayacağınız, tatlı yapacağınız, sohbet edeceğiniz, birşey yapmayacağınız, karşılıklı koltuklara uzanıp tavana bakacağınız arkadaşlarınız olabiliyor bunlar. he fazlasını isterseniz onu da yapabilirsiniz elbette. ama tamamen asosyallik çok sıkıcı oluyor, çok sosyallik de hem yorucu hem yapay oluyor. birkaç insanla birlikte ortak ve nitelikli bir yalnızlık yaşamak gerek bence, onu da yapabilmek için buna uygun birilerini bulup bu samimiyete getirebilecek kadar sosyal olmanız gerek, hatta bu sosyal olma sürenizi olabildiğince azaltmanız için olabildiğince becerikli olmanız gerek. doğru arkadaşlarım var, doğru sevdayı da bulduğumdan emin olduğum gün daha da hiçbirinizi tanımam :)

Gizli Kullanıcı

hepinizden nefret ediyorum ama tek başımayken canım sıkılıyor :D

Görüş Bildir