'Yeni Devlet Kuruyoruz' Diyen AKP'li Ayhan Oğan Ekledi: Beğenin, Beğenmeyin Kurucu Lideri de Erdoğan'

 > -

AKP MKYK üyesi Ayhan Oğan, CNNTürk'te yayınlanan Ahu Özyurt'un sunduğu Türkiye'nin Gündemi programında ‘yeni bir devlet’ kurduklarını ve kurucu liderinin de Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan olduğunu söyledi.

O anlar CNN Türk ekranlarına böyle yansıdı 📹

Canlı yayınlanan programda Oğan "16 Nisan'da kabul edilen sistem ilk defa Türkiye'de devletin demokratikleşmesi ve normalleşmesi adına bir yol açmış oldu. Biz 15 Temmuz'da çok büyük bir şey başardık. Bakın bu halk bir devrim yaptı. Bütün bu dışarıda müdahale etme imkanları olan bürokratik oligarşiyi yerle yeksan etti. Vesayet sistemini bitirdi. Şimdi biz yeni bir devlet kuruyoruz, bakın beğenin beğenmeyin, bu yeni devletin kurucu lideri Tayyip Erdoğan'dır" ifadelerini kullandı. 

Yeni yapılan YAŞ toplantısının yeni bir Türk Silahlı Kuvvetlerinin inşası olduğunu söyleyen Oğan, CHP’li Aytuğ Atıcı'nın "“Ne demek yeni devlet? Mevcut devleti yıktınız mı?" sorusu üzerine "Yani siz eğer meseleyi böyle sığlıkla ele alacaksanız lafım yok" dedi. 

Programın sunucusu Ahu Özyurt ise "16'ncı yıkıldı mı, ne oldu? Haberimiz olmadı" sözleriyle tepki gösterdi.

Atıcı, program sonrası sosyal medya hesabından "Türkiye Cumhuriyeti 1923'te kurulmuştur. Kurucusu da Atatürk'tür" mesajını paylaştı. 👇

Sosyal medyada açıklamaya tepkiler sürüyor. #HaddiniBilAyhanOğan TT listesinde...

BU İÇERİĞE EMOJİYLE TEPKİ VER!
Helal olsun!
Hoş değil!
Yerim!
Çok acı...
Yok artık!
Çok iyi!
Kızgın!
YORUMLAR İÇİN TIKLAYINIZ

Başlıklar

15 TemmuzAdalet ve Kalkınma PartisiCumhuriyet Halk PartisiRecep Tayyip ErdoğanSosyal Medya
Görüş Bildir